fenomen serialu Euforia
Fot. materiały prasowe
Ze świata urody

Makijaż Maddy Razor z kultowego serialu „Euforia” to absolutny hit

Wiemy, jak wykonać podobny. Poznaj metody i kosmetyki

Marta Cieplak 27 stycznia 2022 16:30
fenomen serialu Euforia
Fot. materiały prasowe

Serial Euforia to prawdziwy fenomen, który uczynił z Zendayi wielką gwiazdę. W tej chwili możemy oglądać już drugi sezon produkcji opowiadającej o burzliwym życiu i emocjach amerykańskich nastolatków. Co ciekawe, serial oglądają nie tylko młodzi ludzie, ale także ich rodzice. Ale to nastolatkowe kopiują looki i stylizacje bohaterów. My odkryliśmy zaś, jak wykonać charakterystyczny makijaż Maddy Razor.

ZOBACZ TAKŻE: Zendaya obcięła swoje zjawiskowe włosy!

Fenomen serialu Euforia

Euforia opowiada historię nastolatki uzależnionej od narkotyków. Już w pierwszym odcinku widzimy jak Rue (Zendaya) wychodzi z odwyku, by za chwilę pójść do starych znajomych i kupić kolejną porcję używek. Mocną stroną serialu są zdjęcia, kostiumy i charakteryzacja, a także muzyka, za która odpowiada Drake. Całość jest nakręcona tak, że serial wciąga i niemal uzależnia. Reżyserem serii jest Sam Levinson, syn Barry'ego Levinsona, znanego z takich obrazów jak Rain Man czy Good Morning Vietnam. Sam Levinson przez lata zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, więc może dlatego tak doskonale ukazuje ten problem na ekranie. Niektórzy krytycy twierdzą nawet, że to nawet swego rodzaju autobiografia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by HBO Polska (@hbopolska)

Niestety fakt, że serial fascynuje młodych ludzi ma też swoje mroczne sceny – w Stanach Zjednoczonych potwierdzono już przypadek przedawkowania młodej dziewczyny, która chciała się poczuć jak główna bohaterka Euforii. Pewnie dlatego serial jest dedykowany jedynie widzom pełnoletnim.

ZOBACZ TAKŻE: Zendaya nową królową czerwonych dywanów?

Makijaż i fryzury z serialu Euforia

Dzięki Euforii głośno zrobiło się o Zendayi, która teraz jest gwiazdą pierwszej wielkości. Ale nie ona jedyna robi wrażenie. Właściwie wszystkie role są zagrane na naprawdę wysokim poziomie. I znajdują swoich naśladowców w życiu codziennym. Dziewczyny chcą mieć loki jak Rue lub różowe włosy jak jej transseksualna przyjaciółka Jules grana przez Hunter Schafer. Jeszcze inne marzą o idealnie namalowanej kresce eyelinerem w  stylu Maddie Razor. I akurat ten trik zdradziła niedawno główna makijażystka serialu, Doniella Davy.

Choć w pierwszym sezonie w makijażu pojawiało się dużo koloru i blasku, teraz będzie bardziej mrocznie, co odzwierciedla emocje i przeżycia głównych bohaterów:

Kreska Maddy jest ostra jak nóż, by przeciąć wszystko, co stanie na jej drodze: byłych chłopaków, drzwi do łazienki, etc, napisała Donni na Instagramie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Doniella Davy (@donni.davy)

Maddy Razor zazwyczaj nosi podwójną kreskę. Potrzebna jest tutaj idealna precyzja wykonania, dlatego jeśli nie masz wprawy, przyda się pomoc przyjaciółki. Jednak jeśli wybierzesz właściwy kosmetyk to zadanie to stanie się znacznie prostsze.

Danni wyznała, że używa do niego dwóch kosmetyków - eyelinera od L'Oreal Paris i żelowego eyelinera w słoiczku od polskiej marki Inglot, który nakłada cienkim pędzelkiem. Jeśli coś jej nie wyjdzie, albo chce, by odstęp między liniami był większy, poprawia linie za pomocą wacika na patyczku.

Dokładny tutorial zobaczycie poniżej.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Doniella Davy (@donni.davy)

Jak widać, nie jest to bardzo trudne i dla takiego efektu warto popróbować! Szczególnie, że serial Euforia  na pewno rozsławi taki właśnie sposób malowania oczu.   

Serial Euforia makijaż
Fot. materiały prasowe

Serial Euforia makijaże
Fot. materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?