krem z filtrem
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Chroń skórę przed promieniowaniem słonecznym! Oto proste triki

Specjalista dermatologii zdradza swoje sposoby!

Aleksandra Tylińska 4 czerwca 2018 10:00
krem z filtrem
Fot. Adobe Stock

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz, ile kremu z filtrem zabrać dla całej rodziny? Jak się okazuje – więcej niż myślisz! Nie wystarczy jedynie posmarować ciało kremem z filtrem. Filtr musi być odpowiednio dobrany do karnacji Twojej skóry i należy go nakładać w odpowiednich ilościach. Warto na to zwrócić uwagę, gdyż odpowiednia pielęgnacja może uratować nas przed rakiem skóry! Justine Hextall, konsultantka ds. dermatologii zdradza, jak to zrobić dobrze.

Ile kremu z filtrem potrzebują twoje plecy i klatka piersiowa?

Wiele osób nie dba o odpowiednią ochronę pleców i klatki piersiowej przed promieniami słonecznymi. Myśląc, że te obszary nie są mocno eksponowane i nic im nie zagraża są w dużym błędzie. To właśnie na plecach najczęściej pojawiają się zmiany rakowe. Aby skóra na klatce piersiowej była dobrze chroniona przed promieniami UVA i UVB, należy nakładać krem z filtrem w ilości równej co najmniej 50 centówce. Plecy natomiast do właściwej ochrony potrzebują aż… dwa razy tyle produktu!

Jak właściwie ochronić ręce i nogi?

Zarówno ręce, jak i nogi są najbardziej wystawione na działalnie promieniowania słonecznego. Choć z tego właśnie powodu te obszary nie ulegają częstym poparzeniom, nie oznacza to wcale, że nie powinniśmy ich chronić. Na ręce należy nakładać po dwie dawki kremu równe 10 centówce na górną część oraz dwie takie same dawki na dolną ich część. Nogi natomiast będą dobrze chronione, jeśli nałożycie na nie przynajmniej po jednej dawce równej 10 centówce na uda i taką samą ilość na dolną część nóg.

A co z twarzą?

Czerwony nos po opalaniu brzmi znajomo? Nic dziwnego! Jest to najbardziej wysunięty punkt naszego ciała, więc i szybko się opala. Na nos warto nałożyć krem z filtrem w ilości około jednej 5 centówki. Jeśli nie zamierzacie nosić kapelusza, taką samą dawkę nałóżcie na uszy i linię włosów! Przed wyjściem na słońce upewnijcie się także, czy nałożyliście na czoło krem w ilości odpowiadającej 10 centówce. Ta zasada sprawdza się także przy reszcie twarzy oraz karku. Pamiętajcie - dobra ochrona przed słońcem to podstawa udanych wakacji! 

krem z filtrem
Fot. Adobe Stock

krem z filtrem
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…