grzywka bottleneck jak obciąć
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

Długa grzywka bottleneck przypominająca curtain bang to hit na wiosnę 2022

Zobacz, jak ją stylizować

Marta Cieplak 18 stycznia 2022 14:30
grzywka bottleneck jak obciąć
Fot. adobe.stock.com

Jeśli myślisz o obcięciu grzywki, ale nie chcesz klasycznego, prostego cięcia, najlepszym rozwiązaniem będzie grzywka bottleneck. To hit na wiosnę 2022. Już noszą ją gwiazdy i największe influencerki. Grzywka bottleneck jest bardzo twarzowa i efektowna, a do tego daje wiele możliwości stylizacyjnych. Na czym polega to cięcie?

ZOBACZ TAKŻE: Lily Collins powiedziała adieu swojej fryzurze z serialu „Emily w Paryżu”

Grzywka bottleneck - jak ją stylizować?

Grzywka bottleneck na pierwszy rzut oka jest bardzo podobna do grzywki curtain bang i podobnie jak ona, pięknie wyszczupla optycznie twarz. Jej nazwa pochodzi o kształtu, który przypomina swoim wygięciem... szyjkę butelki. Inspiracją do niej są bardzo modne ostatnio lata 70.  Można ją nosić z falowanymi włosami w stylu boho, ale równie efektownie prezentuje się z prostymi lub związanymi w koński ogon lub kok kosmykami.

Nazwę nadal jej brytyjski stylista fryzur, Tom Smith.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tom Smith (@tomsmithhd)

Czym grzywka bottleneck różni się od curtaing bang? Przede wszystkim włosy na środku czoła są znacznie krótsze, zazwyczaj obcięte na linii brwi. Dopiero kolejne pasma są znacznie dłuższe i wycieniowane tak, by grzywka efektownie układała się w linię szyjki butelki.

ZOBACZ TAKŻE: Beyonce wraca do grzywki inspirowanej jej teledyskiem z 2003 roku!

Jak obciąć i stylizować grzywkę bottleneck? To także zdradził Tom Smith w specjalnym filmiku opublikowanym na Instagramie:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tom Smith (@tomsmithhd)

„Poproś stylistę o zrobienie dłuższej grzywki, która omijać będzie kości policzkowe pod kątem, który okala Twoja twarz i zakrzywi się dookoła, tworząc warstwę, która znajdzie się gdzieś pomiędzy kośćmi policzkowymi a szczęką. Następnie poproś o lekkie skrócenie środkowej części fryzury, zachowując miękką linię cięcia, z najkrótszą częścią pośrodku, stopniowo wydłużającą się na krawędziach” mówi.

Do stylizowania przyda się szczotką, na której będziesz mogła włosom kształt. Jeśli twoje kosmyki nie są łatwe w układaniu, na wilgotne pasma nałóż preparat ułatwiający stylizację i chroniący przed wysoką temperaturą. Potem całość utrwal lakierem do włosów i gotowe.

Takie grzywki będą hitem wiosny i lata, więc jeśli ci się podobają, jak najszybciej umów się na wizytę do fryzjera i pokaż mu inspiracje z Instagrama:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kelly Araujo (@hello.kells)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Grazia (@grazia_croatia)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?