VIVA! Tylko u nas

Depilacja bikini bez tajemnic

Marta Cieplak 8 czerwca 2018 15:00
Depilacja bez tajemnic
Fot. Fotolia

Idealnie gładka skóra w okolicach bikini to plażowy obowiązek. Jeśli zależy ci na długotrwałych efektach (nawet do 4–6 tygodni) zdecyduj się na usuwanie włosków wraz z cebulkami – depilację woskiem lub pastą cukrową. Możesz skorzystać z nich zarówno w domu, jak i w gabinecie.

Jeśli jednak jesteś mało odporna na ból, domowe zabiegi mogą nie być dla ciebie. W takim wypadku lepiej wybrać się do specjalistów, którzy pozbędą się włosków dosłownie w kilka, kilkanaście minut. Uwierz, że doświadczonej osobie brazylijska depilacja bikini zajmie 2 do 3 minut. Tyle chyba uda ci się wytrzymać, prawda?

Pierwsza depilacja bikini - krok po korku

Wybierasz się na depilację bikini pierwszy raz? Oto nasz krótki przewodnik, dzięki czemu ten zabieg nie będzie miał przed tobą tajemnic. Zobacz, jak się przygotować i jak krok po kroku wygląda depilacja okolic intymnych!

  1. Długość włosków ma znaczenie przy depilacji bikini

Na wizytę depilacji bikini w salonie umów się mniej więcej dwa tygodnie wcześniej. Mniej więcej tyle czasu potrzebujesz, aby twoje włoski w okolicy bikini osiągnęły długość ok. 1 cm. To gwarantuje, że zabieg będzie w pełni skuteczny i jak najmniej bolesny. Za krótkie włosy trudniej poddadzą się woskowaniu, a usuwanie za długich będzie, co tu dużo mówić, prawdziwą torturą.

  1. Najgorszy pierwszy raz, potem będzie z górki

Nie będziemy oszukiwać – premierowa depilacja bikini woskiem jest bolesna. A ponieważ mieszki włosowe są szersze od porów skóry, przy ich pierwszym usuwaniu może pojawić się nawet lekkie krwawienie. Ale są też dobre wiadomości – z każdym kolejnym zabiegiem depilacja bikini będzie znacznie mniej nieprzyjemna.

  1. Pamiętaj o regularnych zabiegach 

Jeśli zdecydujesz się na depilację bikini woskiem, na wizyty umawiaj się co 4 do 6 tygodni. To optymalny czas odrostu włosów. A pomiędzy wizytami absolutnie nie używaj golarki! Eksperci zapewniają, że już po dwóch wizytach zauważysz znaczną różnicę w ilości odrastających włosów. A po pięciu latach możesz liczyć na efekty jak po depilacji laserowej!

  1. Co na ból przy pierwszej depilacji bikini?

Co zrobić, by zminimalizować nieprzyjemne odczucia? Na wosk umów się rano, kiedy ciało jest zrelaksowane. To naprawdę bezpośrednio przekłada się na bolesność zabiegu. I nie na 3, 4 dni przed zbliżającym się okresem (wtedy boli bardziej).

Dodatkowo na 30 minut przed godziną zero łyknij dwie tabletki przeciwbólowe. Na sam zabieg włóż wygodne ubranie, które nie będzie obcierać podrażnionej skóry.

  1. Po depilacji bikini daj skórze odpocząć

Włoski usunięte, ból zapomniany, efekty zwalające z nóg. Ale to jeszcze nie koniec! Świeżo depilowanych miejsc staraj się nie dotykać przez kilkadziesiąt minut. Przez 24 godziny nie stosuj także żadnych perfumowanych balsamów.

Peelingi zapobiegające wrastaniu włosów zacznij dopiero 5 dni po zabiegu, bo skóra musi zdążyć się po nim właściwie odbudować.  

TAGI #depilacja

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.