Zakochany Paryż - Jessica Ziółek i Milik
Fot. Fotolia, Instagram @arekmilik
VIVA! Tylko u nas

Jessica Ziółek i Arkadiusz Milik udowadniają, że Paryż to miasto zakochanych! Oto 7 powodów, by pojechać tam z ukochanym!

Xymena Borowiecka 28 listopada 2017 13:00
Zakochany Paryż - Jessica Ziółek i Milik
Fot. Fotolia, Instagram @arekmilik

Określany jest jako „la cité de l'amour”, czyli miasto miłości. Paryż to niekwestionowana, światowa stolica mody i ulubiony kierunek zakochanych. Nie dziwi więc fakt, że właśnie w stolicy Francji Arkadiusz Milik i Jessica Ziółek spędzili romantyczny weekend. Podpowiadamy, gdzie najlepiej zabrać drugą połówkę i zorganizować wyjątkowe zaręczyny! 


Zobacz także: Wybrano miasta, które trzeba odwiedzić 2018 roku! Wiemy, gdzie warto pojechać - Sewilla, Oslo, Hamburg i...

 

1. Romantyczne spacery po Montmartre

Montmartre to najbardziej urokliwa i klimatyczna dzielnica Paryża. Tworzyli tutaj m.in. Pablo Picasso, Vincent Van Gogh oraz Claude Monet. W pobliżu bazyliki Sacre-Coeur, która góruje nad Paryżem, znajduje się Place du Terte – serce dzielnicy Montrmarte. Spotkamy tam artystów i malarzy sprzedających swoje prace. Kręte alejki, ciągnące się wzdłuż wiekowych domów i kawiarni. Boczne ulice prowadzą na rozległe place otoczone sklepami i restauracjami, idealnymi na romantyczną kolację we dwoje.

Jessica Ziółek i Arkadiusz Milik udowadniają, że Paryż to miasto zakochanych!
Fot. Instagram @jessica_ziolek

Zarówno w dzień, jak i w nocy warto udać się na romantyczny spacer. Panoramę Paryża możecie podziwiać siedząc na ławce na szczycie jednego ze wzgórz.

 

2. Wieczór w Moulin Rouge 

Idąc w stronę Placu Pigalle, mijamy najsłynniejszy francuski kabaret, czyli Moulin Rouge. Na jego deskach nieprzerwanie od 1889 roku odbywają się przedstawienia taneczne. Na scenie występują tancerze i tancerki ubrani w kolorowe, wymyślne stroje. To właśnie tam narodził się kankan.
 

Jessica Ziółek i Arkadiusz Milik udowadniają, że Paryż to miasto zakochanych!
Fot. Instagram

Wspólne wyjście do Moulin Rouge to świetny pomysł na wieczór w stolicy Francji.
 

3. Zaręczyny na Palais de Chaillot

Słynnym miejscem spotkań zakochanych par są tarasy Palais de Chaillot na Trocadero. Budynek składa się z dwóch skrzydeł połączonych tarasem, z którego rozpościera się widok na Wieżę Eiffla. Pomiędzy nimi znajduje się basen. W Palais de Chaillot mieszczą się trzy muzea oraz teatr z widownią na tysiąc osób. Palais de Chaillot jest otoczony parkiem wprost stworzonym na romantyczne spacery.

Jessica Ziółek i Arkadiusz Milik udowadniają, że Paryż to miasto zakochanych!
Fot. Instagram @arekmilik

Zakochani - Arek Milik i Jessica Ziółek nie szczędzili sobie czułości pozując z Wieżą Eiffla. Pójdziecie w ich ślady?
 

4. Rejs po Sekwanie

Rejs po Sekwanie to obowiązkowy punkt pobytu w Paryżu, zwłaszcza gdy decydujemy się na romantyczny weekend we dwoje. Statki wypływają spod samej wieży Eiffla.Trasa rejsu prowadzi wzdłuż najbardziej znanych zabytków stolicy Francji. Płynąc, możemy podziwiać m.in. Muzeum Orsay, Katedrę Notre-Dame i Luwr. Bilety na rejs można kupić bezpośrednio przed wypłynięciem statku.
 

5. Piknik w Palais-Royal

W samym centrum Paryża znajdują się Palais-Royal, ogrody przylegające do Pałacu Królewskiego – ulubione miejsce wypoczynku i romantycznych spacerów mieszkańców miasta.

Jessica Ziółek i Arkadiusz Milik udowadniają, że Paryż to miasto zakochanych!
Fot. Instagram @jessica_ziolek

Francuskie śniadanie i zawieszenie kłódki z inicjałami na jednym z paryskich mostów to punkty obowiązkowe do zrealizowania w mieście miłości.


6. Kolacja lub śniadanie w restauracji przy Polach Marsowych

Champ de Mars, czyli Pola Marsowe nie zawsze były punktem spotkań towarzyskich. Podczas budowy Ecole Militaire tereny zielone zostały przebudowane na pola ćwiczeń wojskowych. Odbywały się tam również uroczystości patriotyczne. Dziś liczący blisko 20 hektarów park to miejsce, gdzie paryżanie chętnie siadają na trawie i podziwiają wieżę Eiffla. Wyjątkowy widok zastaniemy zwłaszcza wieczorem, kiedy wieża jest oświetlona.


7. Wizyta w Galerii Lafayette

Galeria Lafayette to dziesięciopiętrowy budynek pełen ekskluzywnych butików i perfumerii. Oprócz zakupów, warto odwiedzić to miejsce również z uwagi na oryginalną, zdobioną kopułę oraz zabytkowe wnętrza. Galeria, w okolicy Świąt Bożego Narodzenia wygląda piękniej niż zwykle. Mieni się wtedy tysiącem kolorowych światełek i okolicznościowych ornamentów.
 

CHOINKI najpiękniejsze na świecie
Fot. Instagram

Przyznacie, że tegoroczna choinka w Galerii Lafayette wygląda niesamowicie!

Przekonani? Sprawcie przyjemność ukochanej osobie i zarezerwujcie lot do Paryża! :)


Polecamy: Polska na weekend: dokąd wybrać się w listopadzie? Pomysły last minute!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.