Królewskie salony
Fot. Getty Images
domy gwiazd

Zaglądamy na królewskie salony! Oto, jak książęta podejmują gości…

Luksus i przepych, jakiego nie widzieliście!

Redakcja VIVA! 6 marca 2021 19:30
Królewskie salony
Fot. Getty Images

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, w tym królowa Elżbieta II, książę Karol i księżna Cambridge, książę William i księżna Kate nadal pracują z domu podczas trwającej izolacji, spowodowanej zagrożeniem koronawirusem. Mogą więc spędzić z rodziną te chwile we wnętrzach swoich wspaniałych rezydencji. Salony, w których do tej pory przyjmowali możnych tego świata, teraz zarezerwowane są dla najbliższych. Postanowiliśmy zajrzeć do tych eleganckich pokojów. Zobaczmy więc, jak wyglądają salony w rezydencjach, które należą do członków królewskich i książęcych rodów Europy!

Salon księcia Williama i księżnej Kate w Kensington Palace

Fani rodziny królewskiej rzadko mogą oglądać wnętrza salonu księcia Williama i Kate w Pałacu Kensington. Kiedy jednak para w kwietniu 2016 roku gościła byłego prezydenta USA Baracka Obamę i pierwszą damę Michelle Obamę, fotoreporterzy zostali wpuszczeni do salonu. W pokoju znajdują się miękkie kremowe sofy ustawione wokół tapicerowanego stolika do kawy oraz drewniane kredensy oraz mnóstwo zdjęć.

Salon Królowej Elżbiety II w zamku Windsor

Królowa może podziwiać imponujący widok na resztę zamku z sofy w tym salonie w swoim drugim, po  pałacu Buckingham domu. Jej Królewska Mość, przebywając w Windsorze, co tydzień udzielała audiencji premierowi Borisowi Johnsonowi przez telefon właśnie z tego miejsca.

Królewskie salony
Fot. Getty Images

Salon królowej Letizii i króla Felipe w Madrycie

Zdjęcia wydane z okazji 40. urodzin królowej Letizii w 2012 roku pozwoliły zwykłym śmiertelnikom zajrzeć do wnętrz rezydencji hiszpańskiej rodziny królewskiej na obrzeżach Madrytu. Salon utrzymany jest w neutralnej palecie kolorów z metalicznymi zasłonami, trzyosobową sofę i wzorzystym dywanem na podłodze.

Królewskie salony
Fot. Getty Images

Salon księżniczki Wiktorii i księcia Daniela w szwedzkim pałacu Haga

Kiedy książę i księżna Cambridge odbyli wizytę w Szwecji w 2018 roku, mogliśmy zobaczyć wnętrza stylowego salonu księżniczki Wiktorii i księcia Daniela w rezydencji Haga Palace. Pokój ma biało-szarą kolorystykę z szarym marmurowym stolikiem do kawy, kremowymi sofami, wyłożonymi szarymi aksamitnymi poduszkami i pomarańczowymi zasłonami, które nadają wnętrzu świeżości.

Królewskie salony
Fot. twitter/kensington palace


Niebieski salon królowej Maksymy i króla Willema-Alexandra w holenderskim pałacu Huis Ten Bosch

Królowa Maxima, król Willem-Alexander i ich córki przeprowadziły się do pałacu Huis Ten Bosch w 2019 roku. Przed przeprowadzką pałac poddany został szeroko zakrojonym pracom remontowym. Niebieski salon jest jednym z najbardziej przytulnych pokoi w pałacu, w którym rodzina może się razem zrelaksować. Gigantyczny kolaż autorstwa Maurice'a Scheltensa i Liesbeth Abbenes przedstawia kluczowe elementy życia rodziny.

Królewskie salony
Fot. Rijksvastgoedbedrijf (RVB)/mat prasowe

Salon księżniczki Mette-Marit i księcia Haakona w Skaugum

Podobnie jak wielu innych członków rodzin królewskich w Europie, norweski książę Haakon i księżniczka Mette-Marit mają kremowe sofy w salonie w swojej rezydencji Skaugum, znajdującej się pod Oslo. W pokoju królują regały z książkami, marmurowy kominek i ogromny kryształowy  żyrandol.

Królewskie salony
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…