Barbara Łubko 12 listopada 2017 10:00
1/5
Dom projektanta Roberto Cavalli we Florencji
Copyright @mat. prasowe Archidzieło
1/5

Projektant Roberto Cavalli znany jest z pełnych przepychu kolekcji, którymi uwodzi kobiety na całym świecie. Jego eklektyczny styl, stanowiący połączenie klasyki, sensualności (czasem nawet na granicy kiczu) i bogatego zdobnictwa jest niezwykle charakterystyczny. Podobnie jak jego dom we włoskiej Florencji. Razem z rodziną mieszka w nim od 35 lat! To nietypowe, bo większość zamożnych, znanych osób kupuje i sprzedaje dom jak zwykły śmiertelnik auta.

Z dziedzińca roztacza się widok na wzgórza, porośnięte cyprysami. Do domu wchodzi się przez wielkie, drewniane drzwi.  Wnętrza zachwycają połączeniem tradycji (budowla jest charakterystyczna dla tego regionu Włoch) i znanych z kolekcji mody Cavallego motywów ( cętki obowiązkowe!).
 

Jak wygląda dom w środku? Zapraszamy na wycieczkę! Zaczynamy od imponującej przestrzeni, w której znajduje się basem. W galerii możecie przyjrzeć się kolejnym pomieszczeniom!
 


W domu znajduje się kryty, podgrzewany basen i duża kamienna łaźnia parowa.


Zobacz także: Dom Kim Kardashian i Kanye Westa sprzedany za ponad 17 milionów dolarów! Jak wygląda luksusowa willa?

2/5
Dom projektanta Roberto Cavalli we Florencji
Copyright @mat. prasowe Archidzieło
2/5

SALON


Sercem każdego domu jest salon - w domu Cavallego są dwa. Ten główny, największy zdobi kominek, obok którego dumnie prezentują się antyczne marmurowe jednorożce ustawione na cokołach. Eklektyczne wnętrze olśniewa bogactwem zdobień i luksusowymi meblami.


W drugim salonie meble i poduszki obite zostały tkaninami z ostatnich kolekcji mody Roberto Cavalli - w ten sposób świat mody i designu przenikają się.
Zobacz także: Tak mieszka Kourtney Kardashian! Co zadziwia we wnętrzach jej domu?

3/5
Dom projektanta Roberto Cavalli we Florencji
Copyright @mat. prasowe Archidzieło
3/5

KUCHNIA

 

Kuchnia to miejsce wyjątkowe dla każdej rodziny - to tu toczy się „prawdziwe życie”, a rodzina spotyka przy nieoficjalnych posiłkach. Nie inaczej jest w u Roberto Cavallego. Wielki stół, przy którym zbiera się cała rodzina zaprojektował rzeźbiarz Mario Ceroli.

Na jednym z kuchennych blatów ustawiono kule, które kolekcjonuje pani domu. „Ich kształt reprezentuje nieskończoność, dla mnie są magiczne”, zdradza Eva Cavalli.
 
Zobacz także: Zobacz, gdzie Kim Kardashian świętowała 37. urodziny! Bardziej luksusowego miejsca nie mogła wybrać…

4/5
Dom Roberto Cavalli we Florencji - na zdjęciu projektant z rodziną
Copyright @mat. prasowe Archidzieło
4/5

Ulubione miejsce, w którym zbiera się cała rodzina? Ogród! „Soboty, należą do dzieci. Uwielbiam się z nimi bawić w ogrodzie", zdradza projektant. Roberto i Eva Cavalli od lat kolekcjonują sztukę - od renesansowych dzieł po współczesne. Ale największym skarbem jest dla nich właśnie duża (typowo włoska!) rodzina. Para uwielbia też towarzystwo zwierząt - w domu mieszkają z rodziną Cavallich stado ptaków, psy i tropikalne ryby.Zobacz także: Luksus i elegancja? Dom Jackie Kennedy sprzedany za 30 milionów dolarów. Zobacz, gdzie się wychowała i jak mieszkała!

5/5
Roberto Cavalli Home
Copyright @mat. prasowe Archidzieło
5/5

Roberto Cavalli Home

 

Słynny designer projektuje nie tylko ubrania - jego marka wnętrzarska Roberto Cavalli Home to synonim luksusu i elegancji we włoskim stylu.


Szarości i zieleń w kolekcji Roberto Cavalli Home


W Polsce rzeczy marki znajdziesz w warszawskim salonie Archidzieło przy placu Trzech Krzyży. Chcesz wiedzieć więcej o kolekcjach Cavallego? Zajrzyj i zobacz nowości!


Projekt sypialni Roberto Cavalli Home


Zobacz także: Marcin Tyszka pokazuje jak urządził swój dom. Czyżby minął się z powołaniem?

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.