Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Rex Features/East News
DOMY GWIAZD

Ogromny basen, widowiskowe wzgórza... Zobacz, gdzie wypoczywają Meghan i Harry 

Willa Eltona Johna to prawdziwy azyl!

Gabriela Czernecka 22 sierpnia 2019 07:47
Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Rex Features/East News

Książę Harry i księżna Meghan polecieli prywatnym odrzutowcem na krótki urlop i... wylała się na nich fala krytyki. Książęca para Sussex wybrała się na wypoczynek do Francji. Swej bajecznej posiadłości w Nicei wypożyczył im Elton John, wieloletni przyjaciel księżnej Diany. Niestety Meghan i Harry nie mogą spokojnie cieszyć się wypoczynkiem, a to za sprawą hejtu, jaki wylał się na nich w sieci. W końcu w sprawie głos postanowił zabrać sam Elton John, który pisze wprost: „Bardzo szanuję zaangażowanie Harry'ego i Meghan w działalność charytatywną i wzywam prasę do zaprzestania publikowania nieprawdziwych informacji na ich temat, które są sztucznie kreowane niemal codziennie”, pisze. Poznajcie szczegóły. 

Willa Eltona Johna we Francji 

Prywatna willa Eltona Johna to istny azyl. Rezydencja z widokiem na Morze Śródziemne, na Mont Boron, wzgórzu oddzielającym Niceę od Villefranche-sur-Mer, robi ogromne wrażenie. Spektakularny basen i piękny widok na porośnięte lasami wzgórza... Elton John swoją willę z 1920 roku nazywa domem letnim, ale to prawdziwa rezydencja. Wnętrze i całe otoczenie domu piosenkarza to dosłownie odzwierciedlenie jego charakteru i muzyki - jest romantycznie, trochę ekscentrycznie, pomysłowo i... kolorowo! Co ciekawe, przez długi czas ściany willi były różowe, ale pod wpływem kaprysu Elton John zdecydował się pomalować je na jasnożółty kolor: „To takie w stylu Eltona, podobał mi się ten róż, ale teraz cieszymy się żółcią”, mówi projektantka wnętrz muzyka, Monique Gibson. 

Przy basenie otoczonym szezlongami i kwitnącymi winoroślami, możemy zauważyć cztery egipskie rzeźby. Reprezentują one cztery pory roku. Podobno Elton John, jak tylko je zobaczył, zapragnął być ich właścicielem, a o ich zakupie postanowił nie informować swojej architektki. „Były jedną z niespodzianek, pewnego dnia po prostu się pojawiły”, wspomina.

Niedaleko willi znajduje się lotnisko, które pozwala Eltonowi podróżować po Europie niemal codziennie, ale jak sam mówi jest to przede wszystkim miejsce „na ponowne spotkania z przyjaciółmi, miejsce na śniadania na tarasie”. Jak się okazuje to jeden z licznych domów Eltona Johna. Gwiazdor wraz z mężem posiada jeszcze dom w Londynie, Old Windsor, Atlancie oraz Los Angeles, ale to willa w Nicei jest miejscem, w którym charyzmatyczny muzyk spędza wakacje wraz z mężem, Davidem Furnishem i swoimi ukochanymi synami: Zaharym i Elijahem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez David Furnish (@davidfurnish)

Chętnie odwiedzają go tam również gwiazdy - ubiegłoroczne wakacje Elton John spędził tam właśnie w towarzystwie Victorii i Davida Beckhamów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

Teraz do posiadłości muzyka w Nicei przyleciała książęca para Sussex. Małżeństwo dotarło tam prywatnym samolotem należącym do piosenkarza. W ten sposób muzyk chciał, by para dotarła bez pozostawienia po sobie śladu węglowego. A przynajmniej tak to tłumaczy: „Ponieważ wspieram księcia Harry'ego w ochronie środowiska, upewniłem się, żeby ich lot był bezemisyjny - zapłaciłem za wyemitowany przez nich ślad węglowy do Carbon Footprint”, mówi. 

Książę Harry i księżna Meghan nie mogą trzymać się za ręce. Dlaczego?
Fot. East News/Alexi Lubomirski

Faktycznie, organizacja Carbon Footprint, na którą powołuje się tutaj piosenkarz, pomaga „zapłacić” za pozostawiony po sobie ślad węglowy poprzez przeliczenie ton wyemitowanego dwutlenku węgla na realne pieniądze. Elton John korzystając z tej opcji poniekąd sprawił, że lot Meghan i Harry'ego był bezemisyjny.  Komentujący zwracają jednak uwagę, że lepiej byłoby, gdyby para wybrała po prostu inny środek transportu. 

„Po roku wytężonej pracy i oddaniu na rzecz organizacji społecznych, David i ja chcieliśmy zapewnić prywatne wakacje młodej rodzinie w bezpiecznym i spokojnym otoczeniu naszego domu. Żeby zapewnić im tak potrzebną ochronę, zaproponowaliśmy im lot prywatnym samolotem. To był mój samolot i ja za wszystko zapłaciłem”, odpowiada na zarzuty Elton John.

Zaznacza także, że jego zachowanie jest jak najbardziej naturalne, w końcu przez lata przyjaźnił się z księżną Dianą: „Matka księcia Harry'ego, księżna Diana, była jedną z moich najdroższych przyjaciółek. Czuję się w obowiązku zapewnić Harry'emu i jego rodzinie ochronę przed niepotrzebnym zainteresowaniem prasy, która przyczyniła się do przedwczesnej śmierci Diany”, pisze w oświadczeniu. Wygląda na to, że książęca para Sussex nawet organizując sobie wakacyjny wyjazd wzbudza kontrowersje...  

Willa Eltona Johna we Francji, Dom Eltona Johna
Fot. Getty Images

księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?