Marilyn-Monroe-czerwone-usta-krotkie-blond-ulubione-marki
Fot. East News
O tym się mówi!

Starsza siostra Marilyn Monroe żyje! W tym roku skończy 102 lata!

Kim jest Bernice Baker Miracle?

Aleksandra Frankowska 1 czerwca 2021 17:02
Marilyn-Monroe-czerwone-usta-krotkie-blond-ulubione-marki
Fot. East News

Marilyn Monroe nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Gwiazda Hollywood, w której zakochani byli wszyscy ówcześni amanci – ideał kobiecego piękna – a mimo to, bardzo nieszczęśliwa kobieta. Wydawałoby się, że wiemy o niej wszystko, a jednak… okazuje się, że na świecie wciąż żyje jej przyrodnia siostra. W 2020 roku skończyła 101 lat. Kim jest Bernice Baker Miracle i co łączyło ją ze słynną aktorką?

Trudne życie Marilyn Monroe

Czy można powiedzieć, że najpiękniejsza aktorka Hollywood miała wszystko? Miliony dolarów na koncie, nagrody, posiadłości, powodzenie u mężczyzn. Z perspektywy zwykłego człowieka, tak mogłoby się wydawać. Nie miała jednak najważniejszego – rodziny i miłości.

Aktorka trzykrotnie wyszła za mąż – za Jamesa Doughertiego, Joe DiMaggio oraz Arthura Millera. Żadne z małżeństw nie było szczęśliwe, a aktorka – chociaż bardzo o tym marzyła – nigdy nie została matką.

Kim jest siostra Marilyn Monroe – Bernice Baker Miracle?

Marilyn Monroe swoją przyrodnią siostrę poznała dopiero, kiedy była dorosłą kobietą. Baernice Baker Miracle żyje do dziś – w 2021 roku skończy 102 lata. Pokrewieństwo między nią a Marilyn jest bardzo bliskie – miały bowiem tę samą matkę – Gladys Baker oraz różnych ojców. O swoim istnieniu dowiedziały się jednak bardzo późno.

Przyrodnia siostra Marylin Monroe jest owocem pierwszego związku małżeńskiego ich matki z Johnem Bakerem. Para miała jeszcze syna Roberta, który w wieku 16 lat zmarł. Mówi się, że nie był to szczęśliwy związek, a w domu dochodziło do przemocy. Gladys Baker udało się rozwieść z mężem, jednak ten odebrał jej dzieci i wywiózł do Kentucky, uniemożliwiając kontakt z nimi. Matka Marilyn osiadła w Kaliforni, gdzie poślubiła Martina Mortensena, z którym miała córkę Norkę Jeane, znaną później światu jako Marilyn Monroe. Matka nie była w stanie jednak opiekować się córką, walcząc z problemami psychicznymi. Marilyn tułała się więc po przytułkach.

Kiedy Marilyn Monroe poznała swoją siostrę?

Spekulacje na ten temat są bardzo różne. Podobno pierwszy mąż Gladys ukrywał przed swoimi dziećmi fakt, że te mają jeszcze siostrę. Gladys w 1938 roku napisała list do Bernice i wówczas ta miała dowiedzieć się o istnieniu Normy. Sama Marilyn wypierała się na początku swojej kariery relacji z przyrodnią siostrą.

Nigdy nie widziałam mojej przyrodniej siostry. Nie mamy ze sobą nic wspólnego. Wyszła za mąż za inżyniera zajmującego się samolotami, ale nie jestem pewna, gdzie teraz mieszkają. Może w Clearwater lub w St. Pete na Florydzie.

Relacje Marilyn i Bernice

Mówi się, że w latach 50. kobiety spotkały się kilkukrotnie. To właśnie Bernice wspierała Monroe, kiedy ta rozwodziła się z ostatnim mężem, Arthurem Millerem.  

Ostatnia wola Marilyn - czy zapomniała o siostrze?

Gwiazda Hollywood zmarła w 1962 roku. Jej śmierć była niespodziewana, nikt nie był na nią przygotowany. Chociaż nie miała wokół siebie zbyt wielu bliskich jej osób, formalnościami pogrzebowymi zajęła się właśnie jej przyrodnia siostra Bernice oraz były mąż Joe Di Maggio. W testamencie Baker otrzymała od Normy 10 tysięcy dolarów.

Rodzinne tajemnice w książce Bernice Baker pt. „Moja siostra Marilyn”

Długo po śmierci Marilyn, Bernice Baker wraz z córką Moną Rae Miracle wydała książkę pt. „Moja siostra Marilyn”. Ze swojej, zupełnie innej i nieznanej perspektywy opisała relacje z siostrą oraz historie rodziny. W książce znaleźć można archiwalne zdjęcia oraz anegdoty, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego. W lipcu 2020 roku Bernice skończyła 101 lat.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.