Rihanna
Fot. Steven Ferdman/Getty Images
O tym się mówi!

Rihanna wyróżniona w rankingu miliarderów Forbesa

Barbadoska wciąż mnoży swoją fortunę!

Aleksandra Frankowska 8 kwietnia 2022 10:27
Rihanna
Fot. Steven Ferdman/Getty Images

Po raz kolejny na łamach magazynu Forbes pojawił się ranking miliarderów świata. Nikogo chyba nie dziwi fakt, że po raz pierwszy uwzględniono w nim również Rihannę. Wokalistka została pierwszą miliarderką pochodzącą z Barbadosu, a jej majątek szacowany jest na 1,7 miliarda dolarów.

ZOBACZ TEŻ: Rihanna znowu zachwyca w odważnej ciążowej stylizacji!

Kariera Rihanny

Spektakularna kariera muzyczna Barbadoski rozpoczęła się w 1005 roku. Największym hitem okazała się piosenka Umbrella, która zapewniła jej międzynarodową rozpoznawalność. Do tej pory wokalistka sprzedała ponad 250 milionów płyt. Już w 2012 roku magazyn Times umieścił ją w rankingu najbardziej wpływowych osób na świecie. Rihanna nie skupia się jednak tylko na muzyce. Największy dochód przynosi jej firma kosmetyczna, którą założyła w 2017 roku. Fenty Beauty należy do niej w połowie, a i tak czerpie z niej niesamowite zyski. Do tego Rihanna ma również 30% udziałów w firmie bieliźnianej Savage x Fenty.

Trudno to pojąć, wiedząc z jakiego środowiska pochodzę. Ale cieszę się, że mogę inspirować młode osoby, które tak jak ja wychowały się w biedzie lub są imigrantami – mówi gwiazda.

Rihanna na liście miliarderów „Forbes”

W tym roku spotkało ją kolejne wyróżnienie. Magazyn Forbes umieścił Rihannę na liście miliarderów z całego świata, na której znalazły się 2668 osoby. Barbadoska zajęła 1729 miejsce z majątkiem wartym ponad 1,7 miliarda dolarów. Co ciekawe, sam Jay-Z, który bardzo pomógł Rihannie w karierze muzycznej znalazł się znacznie niżej od niej. Majątek rapera wycenia się bowiem na 1,4 miliarda dolarów. Na prestiżowej liście wyróżniono również Kanye (Ye) Westa, który na swoim koncie zgromadził 2 miliardy dolarów.

CZYTAJ TEŻ: 7 marek kosmetycznych gwiazd, które musisz znać

Barbados z pewnością jest dumny ze swojej obywatelki, która zawsze podkreśla, skąd pochodzi. Gratulujemy Riri sukcesu, na który ciężko pracowała! 

TAGI #Rihanna #Forbes

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…