Oscary 2022
Fot. Andrew H. Walker/Getty Images
O tym się mówi!

Oscary 2022: wszystkie zmiany w gali, o których powinieneś wiedzieć

Nagrody publiczności i powrót prowadzących. Co jeszcze?

Aleksandra Frankowska 16 lutego 2022 11:27
Oscary 2022
Fot. Andrew H. Walker/Getty Images

Kolejne, bardzo ważne informacje na temat Oscarów wychodzą na światło dzienne. Dopiero co poznaliśmy wszystkie nominacje do Oscarów 2022, a teraz dowiadujemy się, że prócz standardowych nagród, dołączy do nich również po raz pierwszy, nagroda publiczności! Jakie jeszcze zmiany planują organizatorzy tegorocznego wydarzenia?

ZOBACZ TEŻ: Anna Dzieduszycka zachwyca w filmie „Sukienka”. Produkcja powalczy o Oscara!

Nowi prowadzący podczas gali Oscarów 2022

Tegoroczna gala Oscarów 2022 zostanie poprowadzona przez trzech nowych prowadzących, a raczej prowadzące. Będą to bowiem kobiety, a wśród nich Amy Schumer, Wanda Sykes oraz Regina Hall. Wszystkie panie na co dzień są aktorkami, które znamy z wielu kultowych filmów, między innymi Sposób na teściową, Nienawiść, którą dajesz oraz Jestem taka piękna!.

Oscars 2022
Fot. Getty Images

Oscary 2022: Na czym polega nagroda od publiczności?

To pierwszy raz, kiedy jedną ze statuetek będą mogli przyznać również fani gwiazd. Akcję nazwano #OscarsFanFavorite i zostanie ona przeprowadzona na Twitterze. Demokratyczne głosowanie będzie można przeprowadzić do 3 marca, a głowy można oddawać na wszystkie produkcje, które trafiły do kin w 2021 roku. To czy otrzymały nominację do Oscara w jakiejkolwiek kategorii nie ma znaczenia. Nagroda publiczności ma być nowym zagraniem marketingowym ze strony organizatorów gali, którzy twierdzą, że Oscary cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem wśród widzów. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Te scenografie to mistrzostwo. Jakie filmy zostały nominowane za set design do Oscarów 2022?

Gdzie odbędzie się gala Oscarów 2022?

Gala Oscarów 2022 odbędzie się już w nocy z 27 na 28 marca. Transmisje będą dostępne zarówno w telewizji (również w Polsce), jak również online. Według najnowszych informacji, streaming prosto z Los Angeles, z Dolby Theatre w Hollywood rozpocznie się o 2:00 w nocy polskiego czasu. Z uwagi na wciąż panującą sytuację związaną z pandemią, możemy spodziewać się szeregu restrykcji dla osób uczestniczących w wydarzeniu. Nie podano jeszcze informacji, czy gala będzie transmitowana z innego miasta niż tradycyjnie Los Angeles. Prawdopodobnie część gwiazd weźmie w niej również udział online. 

Za nieco ponad miesiąc poznamy laureatów największych nagród filmowych na świecie. Mamy już swoich faworytów i chętnie weźmiemy udział w głosowaniu na Twitterze, do czego Was również serdecznie zachęcamy! 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.