Ta willa warta jest… 850 milionów złotych!

Redakcja Viva! 31 stycznia 2020 20:30

Już wiadomo, kto jest nowym właścicielem niesamowitego pałacu na Riwierze Francuskiej, który został sprzedany w ubiegłym roku za 220 milionów dolarów czyli około 850 milionów złotych. Najdroższy prywatny dom świata, bo takim tytułem może poszczycić się willa Les Cèdres w Saint Jean Cap Ferrat, trafił do rąk ukraińskiego miliardera (i podobno najbogatszego obywatela tego kraju) Rinata Achmetowa.

Willa Les Cèdres

200-letnia rezydencja na południu Francji została sprzedana spółce holdingowej Achmetowa SCM Holdings Limited przez firmę produkującą napoje Campari Group. Campari nabyło willę Les Cèdres w 2016 roku, w tym samym czasie, kiedy kupiło Société des Produits Marnier Lapostolle, producenta kultowego likieru pomarańczowego Grand Marnier.

Rodzina Marnier-Lapostalle była właścicielem pałacu z 14 sypialniami od lat dwudziestych XX wieku, a na 14-hektarowym terenie, należącym do posiadłości stworzyła ogród botaniczny w 1924 roku. Rodzina Marnier-Lapostolle korzystała z ogrodu, aby pozyskać gorzkie pomarańcze zwane bigaradami, które wchodzą w skład likieru Grand Marnier. Sama willa została zbudowana w 1830 roku w stylu sardyńskim.

Niemal natychmiast po przejęciu willi w 2016 roku Campari wystawiło nieruchomość na sprzedaż za niebotyczną kwotę wynoszącą 350 milionów euro. Sprzedaż na kwotę 200 milionów została potwierdzona na początku listopada zeszłego roku.  

1/5
Villa les Cedres - najdroższy dom świata
Copyright @Getty Images
1/5

Niesamowite widoki to tylko jeden z luksusów w willi.

2/5
Villa les Cedres - najdroższy dom świata
Copyright @Getty Images
2/5

Na terenie ogrodu znajduje się oczywiście basen.

3/5
Villa les Cedres - najdroższy dom świata
Copyright @Getty Images
3/5

Niezwykle bogato urządzone wnętrza przypominają sale muzealne…

4/5
Villa les Cedres - najdroższy dom świata
Copyright @Getty Images
4/5

Chcielibyście się budzić w takiej sypialni?

5/5
Villa les Cedres - najdroższy dom świata
Copyright @Getty Images
5/5

Villa Les Cedres

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.