ccc-mural
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

Let's care with CCC!

Wyjątkowy mural w centrum Warszawy

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 20 maja 2021 11:40
ccc-mural
Fot. Mat.prasowe

CCC wprowadziło nową linię GO FOR NATURE, składającą się z akcesoriów wyprodukowanych w sposób zrównoważony. Promocja jest wzmocniona wyjątkowym muralem w samym centrum Warszawy. Tuż obok muralu został ustawiony recyklomat na butelki PET. Wrzucenie do niego butelki PET aktywuje iluminację LED na muralu.

Mural jest namalowany farbą fotokatalityczną, która oczyszcza powietrze. Dzięki jej zastosowaniu spaliny samochodowe i innego rodzaju zanieczyszczenia osiadają na powierzchni muralu. Pod wpływem światła słonecznego są neutralizowane (rozkładają się na nieszkodliwe dla środowiska związki azotu, wodę oraz nieznaczną ilość CO2). Powłoka jest samoistnie oczyszczana przy najbliższym opadzie deszczu, a cały proces zachodzi dopóki katalizator jest zasilany przez energię słoneczną.

ccc-mural
Fot. Mat.prasowe

Dodatkowym wzmocnieniem przekazu jest recyklomat. Recykling jest najbardziej preferowanym sposobem zagospodarowania odpadów plastikowych, które są najbardziej niebezpieczne dla środowiska, gdyż rozkładają się przez kilka tysięcy lat uwalniając przy okazji wiele trujących związków. Z butelek PET powstają m.in. długopisy, zabawki, namioty, meble ogrodowe oraz buty sportowe. But Sprandi, prezentowany na muralu, powstał w 50% właśnie z butelek PET poddanych recyklingowi. Z recyklingu powstaje także poliester, który jest stosowany przy produkcji czapek, szalików i toreb, które wchodzą w skład linii Go For Nature.

ccc-mural
Fot. Mat.prasowe

Po zakończeniu kampanii wszystkie butelki z recyklomatu zostaną poddane procesowi recyklingu.

Autorką projektu graficznego muralu jest Beata Śliwińska BARRAKUZ.

Linia Go For Nature dostępna jest stacjonarnie w sklepach CCC, online na www.ccc.eu oraz w aplikacji marki.

Materiał powstał z udziałem marki CCC

TAGI #CCC

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?