influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

CCC po raz kolejny zaskakuje!

Odkryj wyjątkowy i wartościowy projekt polskiej marki oraz znanych influencerów.

Artykuł sponsorowany 12 czerwca 2021 17:34
influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

CCC od dawna wyznacza trendy na polskim i światowym rynku obuwniczym. Jednak to, co ją wyróżnia, to nie tylko doskonała jakość i design. Marka przede wszystkim lubi wychodzić poza schematy i dawać dobry przykład innym firmom. A do tego robi to w niezwykle kreatywny sposób! Dlatego wiosenno-letnia kolekcja Go For Nature powstała z troski o planetę. Jej premierze towarzyszyło wiele proekologicznych akcji pod wspólnym hasłem #LetsCareWithCCC. Wzięli w nich udział twórcy i influencerzy, dla których liczy się ekologia.

Ekologiczne działania CCC

CCC od lat dba o ekologię. Już teraz może pochwalić się, że:

  • wszyscy jej dostawcy przestrzegają kodeksu postępowania zgodnego z prawami człowieka, poszanowaniem środowiska,
  • nie wykorzystują w produkcji żadnych szkodliwych substancji,
  • 90 procent odpadów produkcyjnych jest poddawanych recyklingowi,
  • w sklepach zamiast plastikowych toreb używane są papierowe i ekologiczne opakowania,
  • marka CCC w tegorocznej akcji „Daj swoim butom drugie życie” zebrała 10 ton obuwia, by poddać je ponownemu przetworzeniu.

Kolekcja Go For Nature powstała z wykorzystaniem materiałów z recyklingu, a w procesie jej produkcji maksymalnie zoptymalizowano zużycie energii i wody. Produkty zostały oznaczone trzema etykietami poświadczającymi najwyższą staranność w zachowaniu norm proekologicznych: Leather Working Group, Water Based Pu oraz Recycled Plastic Bottles. Niektóre modele sneakersów Sprandi aż w 50 procentach wykonano ze zużytych butelek PET.

murak-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Premierze Go For Nature towarzyszyły akcje wspierające. W centrum Warszawy powstał niezwykły mural stworzony przez Beatę „Barrakuz” Śliwińską. Wykorzystane do jego namalowania farby fotokatalityczne oczyszczają powietrze. Obok muralu stanął recyklomat, a każda wrzucona do niego butelka PET uaktywniała iluminację LED. Z zebranych w tak atrakcyjny sposób butelek powstają m.in. długopisy, zabawki, namioty, meble ogrodowe, a także poliester do produkcji czapek, szalików i toreb z linii Go For Nature CCC.

Akcja promocyjna prowadzona była też w mediach społecznościowych i miała niezwykle szeroki zasięg. Aktywnie włączyło się do niej wielu influencerów!

influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Na zdjęciu Dominika Rejestruje

Dominika Rejestruje nagrała wideo z przepisem na ekologiczne środki czystości, a Rozkoszny podał przepis zero waste na zielony koktajl z bananem, a następnie na curry ze skórkami z banana pozostałymi z koktajlu, oraz na risotto ze szparagami na bulionie z końcówek szparagów.

influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Na zdjęciu Natalia Kusiak

Krzysiek Rzyman, Natalia Kusiak i Jagna Niedzielska podzielili się własnymi sposobami na ekologiczne działania na co dzień.

influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Na zdjęciu Kuba Kulesza

Natomiast Kuba Kulesza pokazał, jak segreguje śmieci.

W inicjatywie Sprzątanie lasu nad Wisłą w Warszawie uczestniczyli, m.in. joginka Karolina Erdmann, modelka Gosia Guzowska, stylistka Daria Biedrzycka i model Mariusz Jakubowski.

influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Wszystkie proekologiczne działania pod patronatem CCC zwieńczył panel dyskusyjny na temat zrównoważonego rozwoju. Uczestniczyła w nim Jagna Niedzielska (#bezresztek), a także zajmujący się ideą less waste Krzysiek Rzyman i aktywistka klimatyczna Areta Szpura.

influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Podsumowanie promocji wiosenno-letniej kolekcji Go For Nature, to nie koniec proekologicznych działań marki. CCC nieustannie stawia na zrównoważony rozwój i swoją ideą zaraża kolejnych ludzi.

Materiał powstał z udziałem marki CCC

TAGI #CCC #ekologia

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.