influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

CCC po raz kolejny zaskakuje!

Odkryj wyjątkowy i wartościowy projekt polskiej marki oraz znanych influencerów.

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 12 czerwca 2021 17:34
influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

CCC od dawna wyznacza trendy na polskim i światowym rynku obuwniczym. Jednak to, co ją wyróżnia, to nie tylko doskonała jakość i design. Marka przede wszystkim lubi wychodzić poza schematy i dawać dobry przykład innym firmom. A do tego robi to w niezwykle kreatywny sposób! Dlatego wiosenno-letnia kolekcja Go For Nature powstała z troski o planetę. Jej premierze towarzyszyło wiele proekologicznych akcji pod wspólnym hasłem #LetsCareWithCCC. Wzięli w nich udział twórcy i influencerzy, dla których liczy się ekologia.

Ekologiczne działania CCC

CCC od lat dba o ekologię. Już teraz może pochwalić się, że:

  • wszyscy jej dostawcy przestrzegają kodeksu postępowania zgodnego z prawami człowieka, poszanowaniem środowiska,
  • nie wykorzystują w produkcji żadnych szkodliwych substancji,
  • 90 procent odpadów produkcyjnych jest poddawanych recyklingowi,
  • w sklepach zamiast plastikowych toreb używane są papierowe i ekologiczne opakowania,
  • marka CCC w tegorocznej akcji „Daj swoim butom drugie życie” zebrała 10 ton obuwia, by poddać je ponownemu przetworzeniu.

Kolekcja Go For Nature powstała z wykorzystaniem materiałów z recyklingu, a w procesie jej produkcji maksymalnie zoptymalizowano zużycie energii i wody. Produkty zostały oznaczone trzema etykietami poświadczającymi najwyższą staranność w zachowaniu norm proekologicznych: Leather Working Group, Water Based Pu oraz Recycled Plastic Bottles. Niektóre modele sneakersów Sprandi aż w 50 procentach wykonano ze zużytych butelek PET.

murak-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Premierze Go For Nature towarzyszyły akcje wspierające. W centrum Warszawy powstał niezwykły mural stworzony przez Beatę „Barrakuz” Śliwińską. Wykorzystane do jego namalowania farby fotokatalityczne oczyszczają powietrze. Obok muralu stanął recyklomat, a każda wrzucona do niego butelka PET uaktywniała iluminację LED. Z zebranych w tak atrakcyjny sposób butelek powstają m.in. długopisy, zabawki, namioty, meble ogrodowe, a także poliester do produkcji czapek, szalików i toreb z linii Go For Nature CCC.

Akcja promocyjna prowadzona była też w mediach społecznościowych i miała niezwykle szeroki zasięg. Aktywnie włączyło się do niej wielu influencerów!

influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Na zdjęciu Dominika Rejestruje

Dominika Rejestruje nagrała wideo z przepisem na ekologiczne środki czystości, a Rozkoszny podał przepis zero waste na zielony koktajl z bananem, a następnie na curry ze skórkami z banana pozostałymi z koktajlu, oraz na risotto ze szparagami na bulionie z końcówek szparagów.

influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Na zdjęciu Natalia Kusiak

Krzysiek Rzyman, Natalia Kusiak i Jagna Niedzielska podzielili się własnymi sposobami na ekologiczne działania na co dzień.

influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Na zdjęciu Kuba Kulesza

Natomiast Kuba Kulesza pokazał, jak segreguje śmieci.

W inicjatywie Sprzątanie lasu nad Wisłą w Warszawie uczestniczyli, m.in. joginka Karolina Erdmann, modelka Gosia Guzowska, stylistka Daria Biedrzycka i model Mariusz Jakubowski.

influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Wszystkie proekologiczne działania pod patronatem CCC zwieńczył panel dyskusyjny na temat zrównoważonego rozwoju. Uczestniczyła w nim Jagna Niedzielska (#bezresztek), a także zajmujący się ideą less waste Krzysiek Rzyman i aktywistka klimatyczna Areta Szpura.

influencerzy-ccc-lasocki-ekologia
Fot. Mat.prasowe

Podsumowanie promocji wiosenno-letniej kolekcji Go For Nature, to nie koniec proekologicznych działań marki. CCC nieustannie stawia na zrównoważony rozwój i swoją ideą zaraża kolejnych ludzi.

Materiał powstał z udziałem marki CCC

TAGI #CCC #ekologia

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?