O NIM JEST GŁOŚNO

Karierę zawdzięcza oryginalnej urodzie! Model z bielactwem podbija branżę mody!

Kim jest Ralph Souffrant?

Olga Figaszewska 7 lipca 2018 18:45

Jego oryginalną urodę docenili najwięksi projektanci. Podobno „twarz bez piegów jest jak niebo bez gwiazd”. Ralph Souffrant zaraz obok Winnie Harlow czy Adwoai Aboah stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w świecie modelingu.

Kim jest Ralph Souffrant?

Ralph Souffrant ma 23 lata i podbija branżę mody. Urodził się na Haiti. Gdy miał dziewięć lat wraz z mamą przeprowadził się do Nowego Jorku, by pomóc bliskim finansowo.

„Wybryk natury”, tak komentowano jego urodę. Długo nie doceniał swojej oryginalności. Cierpi na rzadką odmianę bielactwa. Jego ciało jest pokryte pieprzykami. W szkole mu dokuczano. Spędzał całe dnie na siłowni. Jak wspomina po latach, to pomogło mu przekształcić ciało w prawdziwe dzieło sztuki. Dzięki temu odbudował swoją samoocenę.

W wieku trzynastu lat został wypatrzony przez fotografa Aarona Taylora. Od tamtej pory są przyjaciółmi. Był jego mentorem i głównym portrecistą. Dzięki niemu założył Instagrama, na którym obserwuje go ponad 90 tysięcy osób i to tu, rozpoczęła się jego kariera. Jego pierwszym zleceniem był pokaz Kanyego Westa, który otworzył mu drzwi do sukcesu. Już następnego dnia podpisał kontrakt z agencją modeli Re:Quest Model Management.

Dwa lata temu znalazł się na liście najbardziej obiecujących modelki roku wg amerykańskiego Vogue'a. Ralph nie osiada na laurach. Każdego dnia ciężko pracuje, ponieważ stara się wyżywić rodzinę. I właśnie kończy studia dermatologiczne.

„Teraz jestem wdzięczny za moje piegi. Jednak jako dziecko nienawidziłem ich. Dokuczano mi, patrzyłem na nieznajomych i wstydziłem się. Teraz kocham swoją wyjątkowość. Dzięki moim piegom mogę zapewnić byt rodzinie i wyciągnąć ją z ubóstwa”, wyznał.

Zobacz, jak prezentuje się na zdjęciach! 

TAGI #model

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!