pewny siebie_usmiech
Fot. artykuł sponsorowany
Partner

Zabłyśnij jak gwiazda. Bądź pewna siebie!

To wcale nie jest takie trudne

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 17 czerwca 2018 13:30
pewny siebie_usmiech
Fot. artykuł sponsorowany

Jako dziecko stresowały cię szkolne przedstawienia i wystąpienia publiczne? Nie zawsze jesteś odważna tak jakbyś chciała? Pewność siebie to cecha, którą każda z nas chciałaby mieć. Na szczęście, można się jej nauczyć! Przekonaj się jak łatwo możesz zmienić własne myślenie oraz jak pozornie nieistotne rzeczy, jak nasze gesty czy uśmiech pomagają w tym na co dzień.

Zasada numer 1. Zmień myślenie!

Pierwszym krokiem jest zmiana myślenia na swój temat. Jeśli cały czas krytykujesz siebie i rozmyślasz o swoich porażkach, to nic dziwnego, że brakuje ci wiary w swoje możliwości. Czas zapomnieć o negatywnym podejściu! Myśli mają ogromną moc i warto wykorzystać je na własną korzyść. Jak? Codziennie po przebudzeniu, pomyśl o swoich największych sukcesach lub chwilach, w których byłaś z siebie dumna. Poczuj w sercu ciepło, które płynie z tych wspomnień i uśmiechnij się. Jeśli będziesz tak zaczynała każdy dzień, szybko uświadomisz sobie jak niezwykłą osobą jesteś!  

Zasada numer 2. Odkryj swoją moc

Kolejnym etapem na drodze do bycia pewną siebie jest samoświadomość. Każda z nas jest w czymś dobra i właśnie te umiejętności warto pielęgnować. Zastanów się, co jest twoją mocną stroną lub jakie talenty posiadasz. Warto zapisać je na kartce lub notesie i nosić je zawsze przy sobie. W chwili zwątpienia, szybko przypomnisz sobie o swoich zaletach. Jeśli nic ci nie przychodzi do głowy, poproś o pomoc swoich bliskich. Możesz być zaskoczona gdy usłyszysz ich odpowiedzi! Często nie zdajemy sobie sprawy z własnych umiejętności. Natomiast gdy jesteśmy świadome swoich atutów, zaczynamy robić to co naprawdę lubimy i sprawia nam frajdę. W efekcie osiągamy więcej i przy mniejszym wysiłku. 

usmiechniete_kolezanki
Fot. Adobe Stock

Zasada numer 3. Uśmiech rządzi!

Znasz powiedzenie „jak cie widzą, tak cie piszą”? Jest w nim wiele prawdy. Nasza mowa ciała, sposób w jaki się poruszamy oraz mimika, bardzo wpływa na to jak odbierają nas inne osoby. Istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym ludzie zaczną cię postrzegać, jako pewną siebie i pozytywną osobę. Po pierwsze, wyprostuj się! Zgarbiona sylwetka sugeruje zakłopotanie, smutek i nieśmiałość. Wyprostowane plecy oznaczają, że jesteś odważna i czujesz się komfortowo w każdej sytuacji. Gdy witasz się z ludźmi, zawsze mocno ściskaj rękę rozmówcy i patrz prosto w oczy. W ten sposób okażesz szacunek oraz przekażesz komunikat, że można ci ufać. Ostatni, ale i najważniejszy trik - uśmiech. Wszyscy uwielbiamy uśmiechnięte osoby, które emanują pozytywną energią! Gdy się uśmiechamy, wyglądamy o wiele bardziej atrakcyjnie i przyjaźnie. Uśmiechnięte osoby łatwiej nawiązują nowe znajomości i awansują w pracy, ponieważ inni lubią przebywać w ich towarzystwie. Jaki uśmiech jest najpiękniejszy? Oczywiście biały i zdrowy! Jeśli chcesz szybko odmienić swój uśmiech, wypróbuj pastę do zębów Max White Expert Complete od Colgate. Dzięki połączeniu zaawansowanych i profesjonalnych składników wybielających oraz rozjaśniających, powoduje natychmiastowo efekt wybielenia. W końcu każda z nas zasługuje na hollywoodzki uśmiech, prawda? 

Pewność siebie to klucz do sukcesu i udanego życia, dlatego warto o nią zadbać już dziś. Wypróbuj nasze sposoby i poczuj się dobrze w swojej skórze!

Materiał powstał we współpracy z marką Colgate.  

Bądź pewna siebie z Colgate
Fot. Colgate

 

TAGI #uśmiech

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.