Dyrektor generalny Tesli ma kilka domów. Właśnie sprzedał jeden z nich! Dlaczego?

Barbara Łubko 2 października 2019 17:30

Elon Musk do inwestowania w nieruchomości podchodzi z rozmachem! Podobnie jak w biznesie, nie lubi się ograniczać. Miliarder i założyciel Tesli, ma kilka domów w Los Angeles, jednak na co dzień mieszka w luksusowej posiadłości w  Bel Air. W innych domach bywa rzadziej i podobno w niektórych nawet nigdy nie mieszkał. Ostatnio Musk postanowił pozbyć się jednej z rezydencji, którą jakiś czas temu kupił dla byłej żony. Jeśli myślicie, że  ten dom jest skromny, nic bardziej mylnego! Musk sprzedał nieruchomość za 3,9 miliona dolarów, a dom jest supernowoczesny. Nowego nabywcę zapewne zachwyciła jego futurystyczna i oryginalna bryła.

Dom Elona Muska sprzedany

Elegancka rezydencja z czterema sypialniami i czterema łazienkami wyposażona jest w supernowoczesne systemy, ale zarazem zbudowana jest w zgodzie z naturą. Ogromne okna od podłogi do sufitu sprawiają wrażenie, jakby świat zewnętrzny i wnętrze domu stanowiły jedność. Ściany przy wejściu pokryte są roślinami, a w pomieszczeniach króluje neutralna paleta barw.

Parter domu zajmuje m.in. duży salon i kuchnia. Sypialnie mieszczą się w osobnym skrzydle. W głównej sypialni znajduje się oczywiście garderoba i łazienka z ogromną wanną. Z tej przestrzeni można wyjść bezpośrednio do dużego basenu. My postanowiliśmy zajrzeć do wnętrz domu Muska. Czy miał rację, sprzedając go?  

1/5
Elon Musk sprzedał swój supernowoczesny dom za prawie 4 miliony dolarów
Copyright @East News
1/5

Od strony podjazdu dom prezentuje się bardzo skromnie.

2/5
Elon Musk sprzedał swój supernowoczesny dom za prawie 4 miliony dolarów
Copyright @East News
2/5

Pokryta roślinami ściana przy wejściu do domu nadaje budynkowi futurystyczny wygląd.

3/5
Elon Musk sprzedał swój supernowoczesny dom za prawie 4 miliony dolarów
Copyright @East News
3/5

Kuchnia wyposażona jest w dwupoziomową wyspę. Duży szary kominek z kamienia stanowi centralny punkt salonu.

4/5
Elon Musk sprzedał swój supernowoczesny dom za prawie 4 miliony dolarów
Copyright @East News
4/5

W salonie króluje drewno i szkło oraz neutralne kolory.

5/5
Elon Musk
Copyright @Getty Images
5/5

Miliarder Elon Musk jest dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX oraz dyrektorem generalnym i głównym architektem w Tesla Inc.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.