Eddie Redmayne
Fot. Materiały prasowe
O tym się mówi!

Eddie Redmayne żałuje roli w "Dziewczynie z portretu"! "Uważam, że to był błąd!"

Dlaczego dziś nie zagrałby tej roli?

Aleksandra Frankowska 23 listopada 2021 11:27
Eddie Redmayne
Fot. Materiały prasowe

Już 6 lat temu aktor Eddie Redmayne otrzymał głośną nominację do Oscara za rolę transpłciowej kobiety w filmie „Dziewczyna z portretu”. Niesamowity obraz stał się ogromnym hitem na całym świecie, chociaż... niedawno, w jednym z wywiadów aktor przyznał, że tym razem nie przyjąłby już takiej roli. Jaki jest powód jego decyzji?

ZOBACZ TEŻ: Zobacz zwiastun filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Eddie Redmayne nie zagrałby już w „Dziewczynie z portretu”

Aktor, który deklaruje swoją heretoseksualność, popularność zdobył między innymi dzięki roli w filmie pt. „Dziewczyna z portretu”. Co ciekawe, film opowiada historię, która wydarzyła się naprawdę i dotyczy duńskiego malarza Einara Wegnera oraz jego żony Gerdy. Eddie wciela się właśnie w rolę Einara, jednak twierdzi, ze drugi raz nie przyjąłby już tej roli. Dlaczego?

CZYTAJ TEŻ: Eddie Redmayne został nową twarzą Prady! Pamiętacie jego wspaniałych poprzedników?

Nie, nie wziąłbym tego teraz. Zrobiłem ten film z najlepszymi intencjami, ale myślę, że to był błąd. Większa dyskusja na temat frustracji związanych z castingiem jest spowodowana tym, że wiele osób nie ma głosu w tym temacie. Szanse powinny być wyrównane, w przeciwnym razie nie będziemy mogli kontynuować tej debaty - powiedział Eddie Redmayne w wywiadzie dla The Time.

Eddie Redmayne o społeczności LGBT

Aktor otwarcie wspiera społeczność homoseksualną i osoby transpłciowe. Wielokrotnie wypowiadał się na ten temat w mediach.

Nigdy nie chciałbym przemawiać w imieniu społeczności, ale wiem, że moi drodzy transpłciowi przyjaciele i koledzy są zmęczeni ciągłym kwestionowaniem ich tożsamości, co zbyt często skutkuje przemocą i nadużyciami. Po prostu chcą żyć swoim życiem pokojowo i nadszedł czas, aby im to dać- powiedział Redmayne.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.