Dominika Kulczyk, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM
domy gwiazd

Dominika Kulczyk kupiła niedawno dom za prawie 300 milionów złotych!

Gdzie postanowiła zamieszkać najbogatsza Polka?

Redakcja VIVA! 15 marca 2020 19:12
Dominika Kulczyk, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM

Rynek luksusowych nieruchomości w Londynie wychodzi z kryzysu dzięki Polce? Podobno polska miliarderka Dominika Kulczyk kupiła dom w pobliżu domu towarowego Harrods w Londynie za 57,5 ​​miliona funtów (około 300 milionów złotych!). Kulczyk kupiła nieruchomość w elitarnej dzielnicy Londynu Knightsbridge przy eleganckim placu. Dom podobno sprzedał jej Mike Spink, deweloper, znany dzięki zeszłorocznej transakcji zabytkowej rezydencji w pobliżu Pałacu Buckingham.

Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie

Dominika idzie w ślady swojego zmarłego ojca biznesmena Jana Kulczyka, który przez lata zbudował fortunę dzięki przemyślanym inwestycjom. Słaby obecnie kurs funta to doskonała okazja do zakupu nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, Kulczyk zapłaciła za zabytkowy budynek cenę niższą od wywoławczej, która wynosiła 65 milionów funtów. Polka nie jest jedyną inwestorką w rynek luksusowych nieruchomości w stolicy Wielkiej Brytanii. Chiński magnat nieruchomości Cheung Chung Kiu w zeszłym miesiącu zakupił w Knightsbridge rezydencję za ponad 200 milionów funtów, bijąc rekord cen stolicy! 

Dominika Kulczyk i jej brat Sebastian odziedziczyli fortunę po ojcu Janie Kulczyku, który był najbogatszym człowiekiem w Polsce. Inwestował między innymi w branże infrastruktury, piwa, ropy i motoryzacji. Zmarł w 2015 roku, pozostawiając fortunę, którą szacuje się na około 15 miliardów złotych. Sebastian Kulczyk jest właścicielem i dyrektorem generalnym Kulczyk Investments, która zarządza portfelami w wielu sektorach, w tym w energetyce, infrastrukturze i nieruchomościach. Majątek Dominiki szacowany jest na ok. 7 miliardów złotych. Obecnie pełni ona funkcję prezes zarządu Kulczyk Foundation. Kontroluje też spółkę Polenergia, która jest liderem rynku energetyki odnawialnej.

Knightsbridge Londyn
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?