Dominika Kulczyk, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM
domy gwiazd

Dominika Kulczyk kupiła niedawno dom za prawie 300 milionów złotych!

Gdzie postanowiła zamieszkać najbogatsza Polka?

Redakcja VIVA! 15 marca 2020 19:12
Dominika Kulczyk, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM

Rynek luksusowych nieruchomości w Londynie wychodzi z kryzysu dzięki Polce? Podobno polska miliarderka Dominika Kulczyk kupiła dom w pobliżu domu towarowego Harrods w Londynie za 57,5 ​​miliona funtów (około 300 milionów złotych!). Kulczyk kupiła nieruchomość w elitarnej dzielnicy Londynu Knightsbridge przy eleganckim placu. Dom podobno sprzedał jej Mike Spink, deweloper, znany dzięki zeszłorocznej transakcji zabytkowej rezydencji w pobliżu Pałacu Buckingham.

Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie

Dominika idzie w ślady swojego zmarłego ojca biznesmena Jana Kulczyka, który przez lata zbudował fortunę dzięki przemyślanym inwestycjom. Słaby obecnie kurs funta to doskonała okazja do zakupu nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, Kulczyk zapłaciła za zabytkowy budynek cenę niższą od wywoławczej, która wynosiła 65 milionów funtów. Polka nie jest jedyną inwestorką w rynek luksusowych nieruchomości w stolicy Wielkiej Brytanii. Chiński magnat nieruchomości Cheung Chung Kiu w zeszłym miesiącu zakupił w Knightsbridge rezydencję za ponad 200 milionów funtów, bijąc rekord cen stolicy! 

Dominika Kulczyk i jej brat Sebastian odziedziczyli fortunę po ojcu Janie Kulczyku, który był najbogatszym człowiekiem w Polsce. Inwestował między innymi w branże infrastruktury, piwa, ropy i motoryzacji. Zmarł w 2015 roku, pozostawiając fortunę, którą szacuje się na około 15 miliardów złotych. Sebastian Kulczyk jest właścicielem i dyrektorem generalnym Kulczyk Investments, która zarządza portfelami w wielu sektorach, w tym w energetyce, infrastrukturze i nieruchomościach. Majątek Dominiki szacowany jest na ok. 7 miliardów złotych. Obecnie pełni ona funkcję prezes zarządu Kulczyk Foundation. Kontroluje też spółkę Polenergia, która jest liderem rynku energetyki odnawialnej.

Knightsbridge Londyn
Fot. East News

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.