Dominika Kulczyk, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM
domy gwiazd

Dominika Kulczyk kupiła niedawno dom za prawie 300 milionów złotych!

Gdzie postanowiła zamieszkać najbogatsza Polka?

Redakcja VIVA! 15 marca 2020 19:12
Dominika Kulczyk, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM

Rynek luksusowych nieruchomości w Londynie wychodzi z kryzysu dzięki Polce? Podobno polska miliarderka Dominika Kulczyk kupiła dom w pobliżu domu towarowego Harrods w Londynie za 57,5 ​​miliona funtów (około 300 milionów złotych!). Kulczyk kupiła nieruchomość w elitarnej dzielnicy Londynu Knightsbridge przy eleganckim placu. Dom podobno sprzedał jej Mike Spink, deweloper, znany dzięki zeszłorocznej transakcji zabytkowej rezydencji w pobliżu Pałacu Buckingham.

Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie

Dominika idzie w ślady swojego zmarłego ojca biznesmena Jana Kulczyka, który przez lata zbudował fortunę dzięki przemyślanym inwestycjom. Słaby obecnie kurs funta to doskonała okazja do zakupu nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, Kulczyk zapłaciła za zabytkowy budynek cenę niższą od wywoławczej, która wynosiła 65 milionów funtów. Polka nie jest jedyną inwestorką w rynek luksusowych nieruchomości w stolicy Wielkiej Brytanii. Chiński magnat nieruchomości Cheung Chung Kiu w zeszłym miesiącu zakupił w Knightsbridge rezydencję za ponad 200 milionów funtów, bijąc rekord cen stolicy! 

Dominika Kulczyk i jej brat Sebastian odziedziczyli fortunę po ojcu Janie Kulczyku, który był najbogatszym człowiekiem w Polsce. Inwestował między innymi w branże infrastruktury, piwa, ropy i motoryzacji. Zmarł w 2015 roku, pozostawiając fortunę, którą szacuje się na około 15 miliardów złotych. Sebastian Kulczyk jest właścicielem i dyrektorem generalnym Kulczyk Investments, która zarządza portfelami w wielu sektorach, w tym w energetyce, infrastrukturze i nieruchomościach. Majątek Dominiki szacowany jest na ok. 7 miliardów złotych. Obecnie pełni ona funkcję prezes zarządu Kulczyk Foundation. Kontroluje też spółkę Polenergia, która jest liderem rynku energetyki odnawialnej.

Knightsbridge Londyn
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.