MilooHome swieta
Fot. Materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Bożonarodzeniowa aranżacja stołu, która zachwyci bliskich

Niezapomniana atmosfera przy świątecznym stole

Redakcja VIVA! 8 grudnia 2023 13:52
MilooHome swieta
Fot. Materiały prasowe

Wszystkie ważne momenty wymagają starannej oprawy, ale bożonarodzeniowe spotkania są pod tym względem wyjątkowe. Przy pięknie nakrytym i udekorowanym stole życzenia, wspomnienia, rozmowy wybrzmią ze szczególną mocą. Podpowiadamy, jak za sprawą aranżacji wykreować prawdziwie świąteczną atmosferę. 

Do szczególnie ważnych zjawisk we współczesnym designie należy projektowanie emocji. Coraz więcej mówi się o wpływie wnętrz, sztuki, mebli i dodatków na szeroko rozumiany dobrostan człowieka. Z tą świadomością warto podejść także do nakrywania bożonarodzeniowego stołu. Niech starannie skomponowana aranżacja będzie czymś więcej niż piękną kompozycją. Niech w nas samych i naszych najbliższych wyzwala najpiękniejsze emocje. Budzi najmilsze wspomnienia. Spełnia marzenia, choćby to o białych świętach. I mimo międzyludzkich różnic czy trudnych tematów, wszystkich bliskich już od progu wprawi w dobry nastrój. Jak ten cel osiągnąć? Oto nasze inspiracje.

Ciepło rodzinnych świąt

Święta to czas, w którym szukamy chyba przede wszystkim bliskości. Głębokich, serdecznych rozmów z najbliższymi, w spokojnej atmosferze tak różnej od codziennego zabiegania. Zobowiązująca aranżacja stołu, z bogato zdobioną porcelaną i starymi kryształami na wykrochmalonym obrusie, niekoniecznie będzie temu sprzyjać. Być może warto więc ikony bożonarodzeniowej stylistyki zaprezentować w innej, bardziej naturalnej odsłonie? Bez wątpienia przełoży się to na swobodniejszy nastrój.

Pierwsza aranżacja, oparta na organicznych materiałach i formach, komuś skojarzy się z domkiem w górach, komu innemu z jedną z odsłon stylu boho. Bazą aranżacji jest stół Puro z blatem o oflisowanych krawędziach – oczyszczonych z kory, ale nieregularnych.

MilooHome swieta
Fot. Materiały prasowe

Chcemy cieszyć oczy jego ciepłym odcieniem i rysunkiem słojów, więc nie zasłaniamy go obrusem – miejsca dla biesiadników wskazują bieżniki Craft Home. Na każdym mieszczą się dwa nakrycia, co z miejsca buduje atmosferę wspólnoty. Ze światem przyrody aranżację łączą także wysokie świeczniki z toczonego drewna, przeskalowane żołędzie i oczywiście iglaste gałązki sosnowe z kolekcji Holly Jolly, z których – zdradzimy – nigdy nie opadną igły. 

Bardzo naturalny charakter ma też zastawa ceramiczna. Proste, minimalistyczne formy naczyń wzbogaca rustykalna glazura. Ten mikrowzór prowadzi nas ku bogactwu faktur, jaką wyróżnia się prezentowana aranżacja. Wspomniane już bieżniki, serwetki Craft Home, a także tapicerowane krzesła jadalniane Plush wykonane są z tkanin o wyrazistych splotach.

MilooHome swieta
Fot. Materiały prasowe

Materiały te emanują ciepłem i zachęcają, by dotknąć ich dłonią. Niezbędną równowagę prowadzają akcenty połysku – kieliszki Optic Straight, które pięknie załamują światło, i sztućce Ester Silver. Pełen blask roztoczą, gdy zapłoną stożkowe świece Velour. W ich świetle zajaśnieją także tłoczone bombki z kolekcji Glow Nature oraz figurki żołnierzyków jak z „Dziadka do orzechów” – jak widać, doskonałe nie tylko na choinkę.

Z zimowego pejzażu

Pogoda od kilku lat nas nie rozpieszcza, a zdaniem wielu osób Boże Narodzenie bez śniegu nie ma upragnionej atmosfery. Na szczęście białe święta można wykreować we wnętrzu. Stół stawiamy tak, by od wejścia widać było jego szklane nogi, przypominające lodowe kryształy. Na blacie zaś kreujemy kompozycję zainspirowaną zimowym krajobrazem. Jego atmosferę sugestywnie wprowadzi tu wieniec ze światełkami LED wplecionymi między oszronione (trwale!) gałązki jodły. 

MilooHome swieta
Fot. Materiały prasowe

Na białych podkładkach z dyskretnym haftem Hamptons Chic stawiamy talerze z błękitnej ceramiki oraz fakturowego szkła Aveiro Alabaster. Ich chłodną urodę podkreślamy srebrem sztućców, obrączek na serwetki Uptown, a także pater Shiny Nickel i wyjątkowo odświętnych etażerek Rosette. Kryształowe świeczniki wydają się tu rzeźbami z lodu, zaś ulotną urodę śniegu przywodzą na myśl wytworne misy z linii Aveiro Alabaster oraz bombki z marmurkowym wzorem. Na straży błogiego spokoju w tej zimowej enklawie stoją żołnierzyki w błękitnych mundurach. 

MilooHome swieta
Fot. Materiały prasowe

Dyskretne życie tego miejsca można obserwować, siedzą w wygodnie w otulających i kształtem, i tapicerką krzesłach Scale. Bez wątpienia przy tak zastawionym stole gładko potoczą się rozmowy: od wspomnień do marzeń i od planów do zapisanych w sercu emocji. W odróżnieniu do aranżacji – gorących.

Niebo wigilijnej nocy

Świąteczną aurę łatwo wykreuje ponadczasowa gama kolorów i motywów. Zieleń, czerwień, złoto, tu anioł, tam gwiazdka czy dzwonek. Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody, to pewne. Jednak równie znakomite rezultaty można osiągnąć także innymi, nowoczesnymi środkami. Wszystko, co tradycyjne, też kiedyś przecież było awangardą. Aby wyrazić nastrój świąt we współczesnej formule, sięga-my do kolorytu rozgwieżdżonego nieba w grudniową noc. 

MilooHome swieta
Fot. Materiały prasowe

O randze wigilijnej wieczerzy czy bożonarodzeniowego obiadu, ale też o klasie samej aranżacji, wiele mówi rzeźbiarska bryła stołu. Dodajmy, że to mebel bardzo gościnny – rozkładany. Aby ukazać majestatyczne piękno kamiennego wzoru, blat nakryliśmy tylko wąskim bieżnikiem. Zamiast serwetek pod nakrycia wykorzystaliśmy biżuteryjne talerze bazowe, pokrewne czarno-złocistej zastawie z kolekcji Carmen. Towarzyszą im czarne sztućce z linii Ester Black. Nastrojowy charakter wieczorowej aranżacji stołu podkreślają barwione kieliszki i karafka Topaz Optic oraz świeczniki z dymionego kryształu. 

Bogato zdobiona choinka, stroiki na stole i wieniec na ścianie wyraźnie mówią o Bożym Narodzeniu. Aranżacja jest jednak w znacznej mierze uniwersalna, podobna sprawdzi się przy wielu uroczystych okazjach. Warto też zwrócić uwagę, że nakrycie stołu bardzo wyraźnie łączy się ze stylistyką całego wnętrza. W domu, który z biegiem czasu wzbogaca się o praktyczne i piękne przedmioty, bez wielkiego wysiłku i szybko można wykreować wyjątkowy świąteczny stół. Dlaczego to ważne? Rodzinne spotkania odbywać się wówczas będą wśród form znajomych, lubianych, budzących najmilsze wspomnienia. Każdy dom ma swoją historię zapisaną właśnie w drogich sercu przedmiotach. 

MilooHome swieta
Fot. Materiały prasowe

 
Prezentowane na zdjęciach meble, elementy zastawy, dekoracje i dodatki – a także ozdoby choinkowe w przebogatym wyborze i niezliczone pomysły na prezenty do domu – czekają w salonach stacjonarnych MILOO HOME oraz na www.miloohome.pl 


 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.