BRA Day 2022, jamnik - otwarciowe
Fot. Materiały prasow
ZDROWIE

Bra Day Polska 2022: po dwóch pandemicznych latach wydarzenie powraca!

Poznaj jego wszystkie szczegóły

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 29 września 2022 17:15
BRA Day 2022, jamnik - otwarciowe
Fot. Materiały prasow

Po dwóch pandemicznych latach przerwy BRA Day Polska wraca w pełnym wymiarze! BRA Day to trwające przez cały październik otwarte warsztaty, panele i spotkania. Ideą BRA Day jest promowanie profilaktyki raka piersi i rekonstrukcji piersi po mastektomii. Zwieńczeniem tych aktywności będzie Gala BRA Day, która w tym roku odbędzie się 28 października w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Czym jest BRA Day?

BRA Day to międzynarodowa akcja, która została zapoczątkowana przez dr Mitchella Browna w 2011 roku w Toronto w Kanadzie, aby uczynić operację rekonstrukcyjną piersi bardziej dostępną dla kobiet w Kanadzie i na całym świecie. Od 2014 roku idea BRA Day jest promowana także w Polsce, głównym organizatorem BRA Day Polska jest Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.

Bohaterkami BRA Day Polska, jak co roku, są pacjentki z całego kraju, które zakończyły proces leczenia, bądź są w jego trakcie. Tym z pań, które mają problem z samoakceptacją po leczeniu i powrotem do pełni życia, pomagamy odkryć na nowo ich piękno i siłę. Tę postawę odzwierciedla plakat BRA Day. „Chciałam pokazać kobietę silną, piękną, dumną – niezależnie od tego co wydarza się w jej życiu” – mówi Anna Halarewicz, ilustratorka mody i autorka rysunku do plakatu i zaproszenia BRA Day Polska.

GALA BRA DAY

Gala BRA Day Polska to wyjątkowy wieczór, podczas którego pacjentki wystąpią jak co roku na wybiegu w roli modelek, manifestując tym samym wolę życia i jego celebracji, zachęcą też Polki do badań profilaktycznych, a tym, które zmagają się z chorobą – dodadzą pewności w powodzenie leczenia oraz w siłę kobiecości. W tym roku na wybiegu pojawią się młodsze pacjentki, między 30 a 40 rokiem życia, bo rak piersi dotyka coraz młodsze kobiety. Tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku, polskie marki i topowi projektanci potwierdzili wsparcie idei BRA Day. Podczas Gali 28 października 2022 zobaczymy na wybiegu 40 kobiet w projektach m.in. duetu MMC Studio, Roberta Kupisza i Lidii Kality oraz butach Kazar.

Pokaz wyreżyseruje Magdalena Rozenfeld, makijaże na pokaz wykona marka Estee Lauder, która od lat wspiera działania podnoszące świadomość profilaktyki raka piersi, a o fryzury kobiet zadba marka z.one concept.

Galę rozpocznie występ tenora Dariusza Stachury, dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi, oddamy głos lekarzom, którzy na co dzień leczą kobiety chore na raka piersi, a na koniec kilka utworów wykona Natalia Kukulska. Prowadzącymi tegoroczną Galę będą Anna Puślecka, ekspert mody i dziennikarka, która kilka lat temu przeszła raka piersi oraz Marcin Cejrowski, dziennikarz telewizyjny, wieloletni redaktor naczelny serwisu Plejada, Ambasador Onetu i postać medialna.

Wśród zaproszonych 1000 gości będą pacjentki, lekarze, entuzjaści idei BRA Day, media i gwiazdy, znane kobiety – aktorki, dziennikarki, prezenterki, które zawsze zabierają głos w ważnych sprawach.

PLAKAT BRA Day 2022
Fot. Materiały prasow

WARSZTATY, PANELE, SPOTKANIA

BRA Day to podnoszenie świadomości na temat profilaktyki raka piersi oraz rekonstrukcji piersi i wspieranie społeczności cierpiących na tę chorobę; to idea, która szczególnie jest promowana w październiku, będącym symbolicznie miesiącem profilaktyki raka piersi. Galę BRA Day przez cały październik poprzedzą otwarte warsztaty i spotkania, we wtorki i soboty, z lekarzami, psychologami i specjalistami z różnych dziedzin, dzięki którym kobiety mogą nawiązać znajomości, zdobyć sprawdzone informacje na temat zdrowego stylu życia, najnowszych możliwości i standardów leczenia, czy dobrze się bawić.

W tym roku odbędą się m.in. warsztaty z tańca z Anną Pstrokońską-Kurdą, warsztaty pozytywnego myślenia z Małgorzatą Ohme, psycholożką i prowadzącą „Dzień Dobry TVN”, konsultacje z zakresu rekonstrukcji piersi z prof. Agnieszką Kołacińską-Wow czy warsztaty z zarządzania seksem po raku piersi z dr MONIKĄ ŁUKASIEWICZ, autorką książki „Seks bez cycków, czyli seks dobrze zaprojektowany”.

SESJA ZDJĘCIOWA I WYSTAWA

W ramach BRA Day Polska co roku organizowana jest także sesja zdjęciowa. Tym razem zrealizowane zostaną aż dwie sesje, z udziałem 16 pacjentek z całej Polski. Autorką pierwszej będzie fotografka Monika Szałek, od lat związana z inicjatywą BRA Day, doskonale rozumiejąca potrzeby bohaterek, potrafiąca w wyjątkowy sposób uchwycić urok kobiet doświadczonych chorobą nowotworową piersi. Panie zapozują w bieliźnie marki Gorsenia, która jest partnerem sesji. Mecenasem drugiej sesji jest marka LILOU, której biżuteria uzupełni stylizacje kobiet w ubraniach polskich projektantów. Obie sesje zdjęciowe zostaną zaprezentowane jako wystawa podczas Gali BRA Day 28 października, po czym na stałe będą zdobić ściany wnętrz Szpitala Kopernika w Łodzi.

Więcej informacji o warsztatach i BRA Day NA TEJ STRONIE INTERNETOWEJ oraz:

- na Instagramie POD TYM ADRESEM 

- na Facebooku POD TYM LINKIEM

ORGANIZATOR BRA Day Polska: Szpital im. Kopernika w Łodzi

PATRON HONOROWY: Marszałek Województwa Łódzkiego

PATRONI MEDIALNI: Fashion Magazine, Fashion Post, TwójStyl.pl, WysokieObcasy.pl, Viva!

PARTNERZY: Województwo Łódzkie, Lilou, Estee Lauder Companies, Kazar, z.one concept, Vienna House Andel’s Lodz, Rossmann, Gorsenia, DomoMania, Gravity, Roche, NFZ Oddział w Łodzi, Teatr Wielki w Łodzi

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.