Zaglądamy do wnętrz tej niesamowitej rezydencji…

Redakcja Viva! 24 kwietnia 2020 19:30

Bill i Melinda Gates właśnie zostali właścicielami wspaniałej nieruchomości nad oceanem w Del Mar w Kalifornii. Jak donosi Wall Street Journal była to podobno jedna z najdroższych transakcji, jakie kiedykolwiek wykonano w tej okolicy. Bill i Melinda zapłacili za posiadłość aż 43 miliony dolarów. Ta para rzadko popełnia finansowe błędy - czy w takim razie oznacza to, że inwestowanie w nieruchomości to teraz mądry ruch? Może tak być! Na terenie znajduje się nie tylko ogromna willa, ale też, szklarnia i dwa mniejsze domy, a także udogodnienia takie jak spa, basen, 10-osobowe jacuzzi i kort tenisowy.

Nowy dom Billa i Melindy Gates

Dom zaprojektowany i zbudowany został w 1999 roku przez znanego architekta Kena Ronchettiego. W budynku znajduje się sześć sypialni i cztery łazienki. Poprzednia właścicielka, Madeleine Pickens (była żona potentata naftowego z Teksasu T. Boone Pickensa) postanowiła zamieścić ofertę sprzedaży tego domu w 2019 roku. Artykuł w tym czasie w San Diego Reader, cytując tę ​​ofertę, reklamował luksusowe materiały budowlane domu.

Dom jest zaawansowany technologicznie: posiada między innymi zautomatyzowane systemy bezpieczeństwa, oświetlenia i klimatyzacji, a także bezkluczykowy system wejściowy. Wszystkie podłogi wyposażone są w ogrzewanie elektryczne. Państwo Gates posiadają wspaniałą posiadłość w stanie Waszyngton, która stanowi ich główną siedzibę, ale są też właścicielami rancza w Santa Fe w Kalifornii. Para podarowała też córce Jennifer wartą 16 milionów dolarów farmę w Westchester, kiedy dziewczyna ukończyła Uniwersytet Stanforda w 2018 roku. Jennifer otrzymała od rodziców także mieszkanie w Nowym Jorku  z widokiem na Central Park warte 5 milionów dolarów.

1/5
Nowy dom Melindy i Billa Gates
Copyright @East News
1/5

Cały dom wykończony został elementami z najlepszych gatunków drewna i kamienia.

2/5
Nowy dom Melindy i Billa Gates
Copyright @East News
2/5

Wnętrza utrzymane są w spokojnej beżowej kolorystyce.

3/5
Nowy dom Melindy i Billa Gates
Copyright @East News
3/5

Dom położony jest przy samej plaży, a ze dużego tarasu rozciąga się widok na ocean.

4/5
Nowy dom Melindy i Billa Gates
Copyright @East News
4/5

Przestrzeń na zewnątrz zaaranżowano tak, aby mogła pełnić funkcję salonu!

5/5
Nowy dom Melindy i Billa Gates
Copyright @East News
5/5

Przestrzeń, w której znajduje się duży odkryty basen połączona jest z częścią jadalną.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.