Czym zaskakują skromne wnętrza mieszkania?

Redakcja Viva! 4 grudnia 2020 19:30

Były prezydent USA i autor „Ziemi Obiecanej” mieszkał w tym nowojorskim apartamencie na osiedlu Morningside Heights w latach 80. jako student uniwersytetu Columbia. Zanim został prezydentem Stanów Zjednoczonych, jeszcze przed spotkaniem z przyszłą żoną Michelle Obamą i zanim zaczął studiować na Harvard Law School, Barack Obama był studentem na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku i razem ze współlokatorami wynajmował mieszkanie na Manhattanie.

Apartament Baracka Obamy na sprzedaż

Apartament na Manhattanie z trzema sypialniami i dwiema łazienkami, w którym mieszkał podczas studiów politologicznych w latach 80. Obama, wystawiony został na sprzedaż za 1,45 miliona dolarów. Pad Morningside Heights znajduje się w odległości pięciu minut spacerem od kampusu uniwersytetu Columbia. Lokal jest jednym z 39 mieszkań w spółdzielni, które były wynajmowane studentom.

Obama, który niedawno wydał swoje wspomnienia „Ziemia Obiecana”, mieszkał w kilku innych miejscach w Nowym Jorku w trakcie i po swoich studiach na uniwersytecie Columbia, w tym w innym mieszkaniu w Morningside Heights i w kamienicy w dzielnicy Park Slope na Brooklynie.
 

1/5
barack-obama-apartament-nowy-jork-manhattan-14
Copyright @Brown Harris Stevens
1/5

Salon był przestrzenią wspólną, w której Obama spędzał czas z innymi studentami.

2/5
barack-obama-apartament-nowy-jork-manhattan-17
Copyright @Brown Harris Stevens
2/5

W mieszkaniu znajduje się dobrze oświetlona kuchnia-jadalnia z przytulnym kącikiem.

3/5
barack-obama-apartament-nowy-jork-manhattan-5
Copyright @Brown Harris Stevens
3/5

Główna sypialnia ma własną łazienkę i przestronną szafę, podczas gdy dwie inne sypialnie mają wspólną łazienkę.

4/5
barack-obama-apartament-nowy-jork-manhattan-20
Copyright @Brown Harris Stevens
4/5

Pokoje są nieduże, ale ustawne i wygodne.

5/5
barack-obama-apartament-nowy-jork-manhattan-23
Copyright @Brown Harris Stevens
5/5

Mieszkanie zostało wyremontowane od czasów kiedy Obama wynajmował je w latach 80.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…