VIVA! ITAKA

6 najbardziej urokliwych miejsc na hiszpańskiej Majorce

Nie można pominąć ich podczas wizyty na balearskiej wyspie

Aleksandra Frankowska 23 listopada 2022 18:27

Majorka to jedna z najpiękniejszych hiszpańskich wysp, największa z archipelagu Balearów. Gorąca, pełna zieleni, zanurzona w bezkresnym błękicie Morza Śródziemnego. Ilekroć się ją odwiedzi, można przepaść bez końca. W widokach i krajobrazach, doskonałym jedzeniu i lokalnym winie, zjawiskowych wschodach i zachodach słońca oraz towarzyskości i otwartości jej mieszkańców. A ponieważ niektóre miejsca są absolutnie wyjątkowe, wybraliśmy dla Was 6, których nie możecie przegapić na wyspie.

Market Port De Soller

Miejsce absolutnie klimatyczne, pełne wyselekcjonowanych, lokalnych przysmaków. To tutaj można kupić najlepsze owoce i warzywa dojrzewające w śródziemnomorskim słońcu, wino, przyprawy, słodycze czy wyroby mięsne. Poza świetnymi produktami najlepszej jakości, targ ma niezwykłą atmosferę. Odzwierciedla prawdziwy hiszpański temperament. Jest gwarno, energetycznie, aromatycznie. Punkt obowiązkowy podczas wizyty na Majorce.

Restauracja Cafe Espana

Na szybką kawę, doskonały obiad czy hiszpański deser, warto odwiedzić Restaurację Cafe Espana. Według wielu osób to absolutnie kultowe miejsce, gdzie nie można wyjść nienasyconym hiszpańskimi smakami. Dla wielbicieli podróży kulinarnych, to miejsce “must see” na mapie całego wyjazdu.

Miasteczka Valldemossa

Mówi się, że jest to drugie co do popularności miasteczko na Majorce. Urokliwe, skąpane w promieniach śródziemnomorskiego słońca, położone wśród szczytów gór Sierra de Tramuntana. To tutaj znaleźć można liczne zbiory samego Pablo Picasso. Miasteczko słynie z niezwykłych widoków i historii, która miała ogromny wpływ na jej mieszkańców przez wiele pokoleń. Jeśli więc wolicie mniejsze miejscowości od Palmy, Valldemossa zachwyci Was swoim klimatem, zapraszając do spacerów klimatycznymi uliczkami przy nutach hiszpańskiej muzyki wydobywającej się z okien mieszkańców.

Lodziarnia Soller

Ogromny wybór smaków i lody z doskonałych składników. Nic dziwnego, że do lodziarni Soller na Majorce ustawiają się długie kolejki. Warto jednak poświęcić chwilę i zaczekać, ponieważ smak tych lodów wynagradza dosłownie wszystko. Zachwycą Was zarówno sorbety, jak i klasyczne lody śmietankowe czy czekoladowe, a także te robione w lokalnych produktów.

Plaża Cala Deia

Na zachodnim wybrzeży Majorki, urokiem zachwyca plaża Cala Deia. Mówi się, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Trekking do niej prowadzi przez zjawiskowe gaje oliwne i krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Plaża otoczona jest skałami, a niesamowicie błękitna woda sprawia, że można poczuć się jak w prawdziwym raju.

Region Deia

To jeden z najpiękniejszych regionów Majorki. Idealny zarówno na piesze wycieczki, jak i trasy rowerowe. Cudowne widoki rozpościerające się wokół, to prawdziwy raj dla miłośników natury. Cudownie jest zgubić się w malowniczych szlakach czy urokliwych uliczkach tego miejsca. 

Szukasz idealnego miejsca na urlop? Zajrzyj na stronę ITAKA x VIVA!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.