Zobaczcie kreacje z ostatniego dnia festiwalu

Sabina Zięba 9 września 2018 13:00

W sobotę 8 września odbyła się gala zamknięcia 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, podczas której wyróżniono najzdolniejszych twórców filmowych.

Małgorzata Szumowska, czyli tegoroczna członkini jury, zdradziła: „Jednomyślnie przyznaliśmy Złotego Lwa, a także inne najważniejsze nagrody. Dyskutowaliśmy po 3-4 godziny, nawzajem się przekonywaliśmy, ale nie była to walka”.

Najlepszym filmem okazała się produkcja Netflixa, dramat „Roma”, opowiadający o pełnym dramatycznych wydarzeń roku z życia średniozamożnej rodziny z Meksyku na początku lat 70. XX wieku. Jest to produkcja oparta na motywach autobiograficznych meksykańskiego reżysera Alfonso Cuarona.

Srebrny Lew za reżyserię przypadł Jacques'owi Audiardowi za „The sisters brothers”, francusko-belgijsko-rumuńsko-hiszpański western komediowy, natomiast Grand Prix jury otrzymał film „The favourite” w reżyserii Greka Yorgosa Lanthimosa.

Nagrodę dla najlepszego aktora odebrał Willem Dafoe, który zagrał Vincenta van Gogha w „At Eternity's gate” Juliana Schnabela, a z kolei najlepszą aktorką została Olivia Colman za rolę w „The Favourite”.

Zobaczcie w naszej galerii kreacje gwiazd z gali zamknięcia festiwalu! Kto według Was wyglądał najlepiej?  

1/9
Copyright @Getty Images
1/9

Olivia Colman wyglądała niezwykle elegancko i z klasą w kreacji zaprojektowanej przez Antonia Berardi.

2/9
Copyright @Getty Images
2/9

Małgorzata Szumowska ostatniego dnia festiwalu odsłoniła swoje piękne nogi w kreacji Alexsandra Vauthiera.

3/9
Copyright @Getty Images
3/9

Młodziutka aktorka Aisling Franciosi wyglądała niezmiernie dziewczęco i delikatnie w haftowanej kreacji Miu Miu.

4/9
Copyright @Getty Images
4/9

Naomi Watts była bez wątpienia najpopularniejszą członkinią jury. W ostatni dzień olśniewała w kreacji Valentino, do której dobrała delikatną biżuterię od Cartiera.

5/9
Copyright @Getty Images
5/9

Suknia Rominy Pierdomenico miała przepiękny kolor, jednak modelka nie przewidziała, że pod wpływem błysku fleszy każdy będzie mógł zobaczyć... jej biały stanik!

6/9
Copyright @Getty Images
6/9

Aktorka Carolina Crescentini na gali zamknięcia olśniewała w wielobarwnej sukience Gucci. Była jedną z najlepiej ubranych członkiń jury na festiwalu.

7/9
Copyright @Getty Images
7/9

Członkini jury, aktorka Trine Dyrholm, tym razem wybrała czerwony kombinezon. Może gdyby nie był wykonany z satyny, wyglądałaby w nim lepiej...

8/9
Copyright @Getty Images
8/9

Choć kreację Evy Nestori wykonano z weluru, jest ona naprawdę ciekawa. Ma krój idealnie podkreślający sylwetkę, a wzory mienią się wszystkimi kolorami tęczy.

9/9
Festiwal Filmowy w Wenecji 2018
Copyright @Getty Images
9/9

Członkowie jury podczas gali zamknięcia festiwalu.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.