Sklep modowy
Fot. Uterque
O tym się mówi!

Znana hiszpańska marka znika z rynku. Do kiedy zrobicie zakupy w jej butikach?

To siostrzana marka Zary!

Aleksandra Frankowska 22 września 2021 16:27
Sklep modowy
Fot. Uterque

Najbardziej luksusowy z brandów Inditexu zamyka swoje butiki już w przyszłym roku. Hiszpańska marka Uterque ma zostać zintegrowana z Massimo Dutti. Przypominamy, że do tej pory Inditex rozwinął aż 7 brandów w swoim portfelu marek, między innymi również Zarę – najpopularniejszy ze sklepów. Jak zakończy się ta niespodziewana fuzja dla pracowników?

Czytaj też: Trendy w modzie męskiej na jesień i zimę 2021: Propozycje z sieciówek i od największych domów mody

Uterque znika z rynku – zostanie połączone z Massimo Dutti

Z pewnością informacja ta jest szokująca dla fanów mody. Działające od 13 lat na rynku mody Uterque radziło sobie do tej pory świetnie. Prócz działań online, dysponowało również 91 butikami na całym świecie, w tym 4 znajdowały się w Polsce.

Niestety, w biznesie nie ma miejsca na sentymenty, a wyniki finansowe Uterqüe zdają się mówić same za siebie. Jak podaje serwis Fashionbiznes.pl, w pierwszym półroczu 2021r. zysk wynosił tu ok. 31 milionów euro, podczas gdy Zara + Zara Home zarobiły prawie 9 miliardów euro.

Fuzja Uterque i Massimo Dutti budzi wiele kontrowersji. Pierwsza marka uważana była za najbardziej nowoczesną, szaloną i ekstrawagancką, druga zaś za prostą, minimalistyczną i szykowną.

Zobacz też: Trendy na jesień 2021: Oto najmodniejsze spódnice na jesień 2021!

Co z pracownikami Uterque?

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Pablo Isla, zarządzono relokację wszystkich zasobów Uterque. Oznacza to, że wszyscy pracownicy mają pozostać w firmie, zaś lokale, w których do tej pory znajdowały się butiki Uterque zostaną przekształcone w butiki innych brandów Inditexu.

Na zakupy w Uterque mamy zatem jeszcze rok. Po tym czasie Uterque oraz Massimo Dutti zostaną scalone w jedną całość. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.