Marta Roszewska 17 stycznia 2017 11:15
1/5
Alpha Insdustries
Copyright @materiały prasowe
1/5

Kurtki bomberki stały się hitem jesieni 2016 i ciągle są trendy. Ich historia sięga lat 50-tych XX wieku. Wtedy Departament Obrony Narodowej Stanów Zjednoczonych zlecił marce odzieżowej Alpha Industries unowocześnienie oraz zmianę wyglądu kurtek, używanych przez żołnierzy amerykańskich. Obecnie w ofercie marki znajdziemy m.in. kultowy model MA-1. To właśnie ten model nosili amerykańscy piloci i marynarze. Projekty Alpha Industries pokochały gwiazdy. Najchętniej wybierają kurtki oversize'owe, czasami o rozmiar za duże.

 

Poprzedni rok zdecydowanie należał do Alpha Indutries i modelu MA-1. Powstało wiele wariacji tej klasycznej bomberki. Twórcy zaprosili do współpracy takie marki jak Undefeated, BAPE czy K1X. Wśród nich znalazł się także Polak, Łukasz Pączkowski, znany pod pseudonimem artystycznym Zulu Kuki. Kim jest Kuki? Na to pytanie odpowiada „Nie pytaj kim jestem, pytaj co robię.”. To współczesny artysta, który m.in. tańczy, fotografuje, pisze, a także projektuje. Jego prace odbiły się szerokim echem, docierając także do ludzi pracujących w Alpha Industries. Tak zrodziła się inicjatywa, by oddać w jego ręce kurtkę, którą mógłby ubrać w swoje pomysły.

2/5
Zulu Kuki dla ALPHA INDUSTRIES
Copyright @materiały prasowe
2/5

Główne inspiracje do powstania kurtki Kuki zaczerpnął z lat 70-tych Nowego Jorku, gdzie narodziła się kultura Hip Hop. Na potrzeby projektu zmodyfikował logo Alpha Industries „Flying A”, nawiązując do ubioru Dj Grandmaster Flasha w jednym z klasycznych filmów hiphopowych „Wild Style” (1983).

 

Polecamy też: Street style: modowe inspiracje na 2017 rok. Sprawdź, jak odmienić swoją szafę!​

3/5
Zulu Kuki dla ALPHA INDUSTRIES
Copyright @materiały prasowe
3/5

Wraz z logiem na plecach pojawiają haftowane litery tworzące hasło „Zulu Kuki”, które można... odczepić od kurtki.

 

Polecamy też: Ulice Londynu zamieniły się w wielki pokaz mody! Zobaczcie najlepsze looki. Ci ludzie mają fantazję!

4/5
Copyright @Materiały prasowe
4/5

Zarówno suwak zamka błyskawicznego kurtki, jak i kieszonki na ramieniu zostały urozmaicone o paracord, czyli linkę spadochronową.

5/5
Zulu Kuki dla ALPHA INDUSTRIES
Copyright @materiały prasowe
5/5

Czerwona tasiemka z napisem „Remove Before Flight” to charakterystyczny element kurtek Alpha Industries. Na jej miejscu pojawiła się naszywka "Remove Before Hype”. To komunikat mówiący o tym, że model MA-1 jest nieśmiertelnym klasykiem odpornym na nieustannie zmieniające się trendy.

 

Polecamy też:

 Co będziemy nosić w nowym roku? 5 gorących modowych trendów na 2017!

TAGI #kurtka #trendy

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.