Ogrodniczki
Fot. Getty Images / East News
Trendy 2023

Trendy jesień 2023: ogrodniczki, które łączą pokolenia!

Nosiła je Heidi Klum, a teraz również Hailery Bieber!

Aleksandra Frankowska 6 listopada 2023 13:27
Ogrodniczki
Fot. Getty Images / East News

Jeżeli w ostatnim czasie czujesz się jakbyś przeniosła się w czasie, to możesz być spokojna – to nie tylko Twoje wrażenie. Ogrodniczki, które za sprawą takich projektantów jak Isabel Marant czy Jacquemus oraz dzięki gwiazdom pokroju Hailey Bieber zaczęły wracać do mody już poprzedniego lata, teraz skradły jesienną scenę mody 2023.

ZOBACZ TEŻ: GET THE LOOK: Rihanna cała w skórze

Ogrodniczki wczoraj i dziś

Historia ogrodniczek sięga daleko w przeszłość, ale prawdziwy szczyt popularności przypadł na lata 90. XX wieku. To wtedy na wybiegach Versace lansowała je sama Claudia Schiffer. Dzisiaj, ogrodniczki przeżywają swój renesans zarówno na ulicach, jak i wybiegach. Ich fenomen polega na wygodzie, która wynika z luźnego fasonu oraz z zastosowania elastycznych materiałów takich jak denim czy sztruks. Noszą je gwiazdy w każdym wieku, od pokolenia Z, aż po te reprezentujące dawne lata. Heidi Klum wygląda w nich zjawiskowo!

Ogrodniczki
Fot. Getty Images

Stylizacje gwiazd z ogrodniczkami w roli głównej

Trend ogrodniczek w 2023 roku wybrała przede wszystkim Hailey Bieber. Jeansowe ogrodniczki z bardzo szerokimi nogawkami, biały T-shirt i oversizeowy płaszcz, które udowadnia wszechstronność tych spodni – pasują nie tylko na co dzień, ale również na wieczorne wyjścia. Dla nas Hailey wygląda tutaj po prostu elegancko i jednocześnie dziewczęco. Fantastyczna stylizacja na jesień 2023.

CZYTAJ TEŻ: Najmodniejsze płaszcze przeciwdeszczowe na jesień 2023

Ogrodniczki
Fot. East News

Dlaczego ogrodniczki to hit jesieni?

Powrót ogrodniczek jest wyraźnym sygnałem, że nostalgia za latami 90. nadal ma się dobrze w świecie mody. To ubranie, które łączy w sobie luz i nonszalancję, co jest teraz szczególnie cenione. Można je zestawiać na wiele sposobów – od casualowych po eleganckie. Są w końcu wygodne - Olivia Wilde nosi je po wyjściu z siłowni i czuje się kobieco!

Ogrodniczki
Fot. Getty Images

Naśladując stylizacje gwiazd, wybierz ogrodniczki z szerokimi nogawkami. Nie bój się eksperymentować z kolorami i fakturami – sztruks jest równie dobrym wyborem co jeans. Pamiętaj, że ogrodniczki to nie tylko casual – z odpowiednimi dodatkami stworzysz stylizację idealną na wieczór. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.