Nowy trend zamiast kupować ubrania będziemy je wypożyczać
Fot. Materiały prasowe/HBO
ZE ŚWIATA MODY

Wkrótce zamiast kupować ubrania będziemy je... wypożyczać!

Ten trend szybko rośnie w siłę!

Marcin Brzeziński 10 kwietnia 2019 17:29
Nowy trend zamiast kupować ubrania będziemy je wypożyczać
Fot. Materiały prasowe/HBO

Czy wkrótce zamiast kupować ubrania będziemy je... wypożyczać? To pytanie nie powinno dziwić. Przecież wypożyczamy coraz więcej rzeczy: filmy i seriale, rowery, hulajnogi, a nawet samochody i... domy. Wielu z nas zaczęło uważać, że kupowanie przedmiotów na własność często mija się z celem. Według badań w Wielkiej Brytanii na przykład jedna z na siedem kobiet uważa, że nie wypada pojawić się na przyjęciu dwa razy w tej samej sukience. I co z nią później zrobić? Schować do szafy? Sprzedać? Jeszcze mocniej ten problem ujawnia się w wypadku sukni ślubnych. Czy rzeczywiście warto wydawać majątek na sukienkę, którą założy się tylko na jeden wieczór? A może lepiej ją wypożyczyć za dużo mniejszą sumę? Wielu z nas staje się też coraz bardziej świadomych, jakie zniszczenia środowiska powoduje produkcja wciąż nowych tkanin i chcą kupować mniej. Inni z kolej zafascynowani są trendem vintage, więc ubrania z najnowszych kolekcji nie mają dla nich żadnego uroku.

Gdzie wypożyczyć ubrania i dodatki?

Na te wszystkie dylematy dylematy i potrzeby starają się odpowiedzieć coraz liczniejsze wypożyczalnie ubrań i dodatków. Ubrania od znanych projektantów wypożycza w Stanach Zjednoczonych na przykład strona renttherunway.com, a w Wielkiej Brytanii girlmeetsdress.com. Luksusowe torebki znajdziemy na bagborroworsteal.com, a biżuterią na rockbox.com. W Polsce również pojawiają się takie inicjatywy. Na stronie lovethedress.pl możemy wybrać zarówno sukienki Diane von Furstenberg czy Lanvin, jak Bohoboco i La Manii. Podobnie działa warszawski showroom Khaki Rent Fashion. Wiele salonów mody ślubnej w Polsce również zaczęło wprowadzać usługę wypożyczania kreacji. Czy w przyszłości więc będziemy raczej wypożyczać niż kupować ubrania? Czas pokaże! Nas ciekawi jednak, jak wam podoba się taka perspektywa?

Nowy trend zamiast kupować ubrania będziemy je wypożyczać
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.