czapki na sezon jesień zima 2019
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Jakie czapki będą rządzić na ulicach podczas tegorocznej jesieni?

Gwiazdy dyktują najmodniejsze trendy!

Sabina Zięba 14 września 2019 14:30
czapki na sezon jesień zima 2019
Fot. Getty Images

Choć czapki nie są najpopularniejszym elementem garderoby, a jako dzieci unikamy ich jak ognia, są obecne w użytku od wieków – spełniają funkcje użytkową oraz ozdobną. W czasie chłodniejszych miesięcy chronią nasze głowy przed wiatrem i deszczem, a w lecie dają cień oraz zapobiegają udarowi słonecznemu. Nie sposób wymienić wszystkich ich rodzajów, bo w zależności od rejonu świata i warunków atmosferycznych produkowane są w milionowych ilościach. Jednak w najbliższym sezonie najmodniejsze będą 3 modele!

Bucket hat

Ten model stworzony na początku XX wieku w Irlandii, miał za zadanie chronić farmerów i rybaków przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Następnie podobne czapki pojawiły się wśród sił obronnych Izraela oraz wojsk amerykańskich. Były wodoodporne oraz na tyle elastyczne, że dały się wepchnąć do kieszeni. Potem modę na nie podchwycili raperzy, dlatego kojarzą się ze środowiskiem hip-hopowym. Triumfalnie wróciły w poprzednim sezonie, jednak dalej będą widoczne na ulicach, tym razem w cieplejszej wersji. Pasują do sportowych zestawów, ale także marynarki, jak u Kai Gerber. Teraz nosi je także Emily Ratajkowski czy Gigi Hadid.

czapki na jesień 2019, Kaia Gerber
Fot. Getty Images

Kaszkiet

Historia tego modelu sięga XIV wieku, jednak przez bardzo długi czas uważany był za... plebejskie nakrycie głowy. Kaszkiety największą popularnością cieszyły się w XIX wieku, gdy masowo nosili je przedstawiciele klasy robotniczej. W następnym stuleciu stały się ważnym dodatkiem stroju sportowego i podróżnego każdego modnego, młodego mężczyzny. Obecnie powróciły nie tylko u mężczyzn, ale także kobiet. Można wybierać te w ciekawe wzory, jak np. pepitka u Belli Hadid, albo w mocnych, rzucających się w oczy barwach.

czapki na jesień 2019, Bella Hadid
Fot. SplashNews.com/East News

Z szerokim rondem

Ten wybór jest dla najodważniejszych i najbardziej śmiałych trendsetterek. Kapelusze z szerokim rondem są na tyle specyficzne, że od razu rzucają się w oczy. Modele w rozmiarze XXL były ulubionym dodatkiem burżuazji w XIX wieku - wówczas były zarezerwowane wyłącznie na specjalne okazje oraz przyozdobione koronką. Następnie powróciły w latach 70., nawiązując w stylizacjach do eleganckiej bohemy. Teraz na wielkie gale, ale także na co dzień nosi je m. in. Winnie Harlow, Gigi Hadid oraz Miley Cyrus.

czapki na jesień 2019, Miley Cyrus
Fot. Getty Images

A który z modeli wybierzesz dla siebie?  

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.