Jakie elementy stylizacji rządziły na ulicach?

Sabina Zięba 20 grudnia 2018 15:29

Z okazji zbliżającego się końca roku, postanowiliśmy wziąć pod lupę świat mody i podsumować trendy, które rządziły wśród fashionistek w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Obserwując streetstyle czy to w Polsce, Nowym Jorku czy w Paryżu, wyróżniliśmy 5 tendencji, sprawdzających się w każdym zakątku globu.

Przede wszystkim największą popularnością cieszyły się ugly boots, czyli sportowe, ciężkie, masywne buty, ubierane zarówno do luźnych, jak i eleganckich zestawów. Wśród nich prym zdecydowanie wiódł model Triple S od Balenciagi, na którym wzorowały się wszystkie inne marki, od Gucci czy Louis Vuitton po sieciówki.

Wiadomo nie od dziś, że gwiazdy kochają okulary przeciwsłoneczne, nieważne czy to w lecie czy w przeciągu chłodniejszych miesięcy. Nie tylko chronią ich przed słońcem, ale przede wszystkim przed paparazzi. W tym roku jednak masowo zrezygnowały z wielkich much przysłaniających pół twarzy, na rzecz odwrotnej tendencji - im mniejsze i węższe okulary, tym modniejsze! Szczególnie te drobne, noszone na czubku nosa, były bezkonkurencyjne.

Ulicami całego świata rządziła również krata. Była na spodniach, płaszczach i szalikach, a nawet na wszystkim równocześnie w jednej stylizacji. W ostatnich sezonach warto było łączyć ją na wszelkie sposoby i w różnych kolorach.

Nikt nie przypuszczał, że cieszące się w Polsce złą opinią białe buty, kojarzące się wyłącznie z tandetą, w tak triumfalny sposób wrócą na salony. W tym roku nosiły je największe gwiazdy zarówno na co dzień, jak i na eleganckie gale. Nieważne, czy były to krótkie botki czy wysokie kozaki, warto było je mieć w swojej szafie.

Ostatnim trendem, który zdecydowaliśmy się wyróżnić, są wylansowane przez Kim Kardashian obcisłe spodenki rowerowe. Choć celebrytka nosi je od lat, mogliśmy je zobaczyć dopiero w tegorocznych kolekcjach największych domów mody. Królowały m. in. na wybiegach Dolce & Gabbana czy Off-White, ubierane do szykownych żakietów, a także sportowych topów. W ostatnim czasie szczególnym wzięciem  wśród fashionistek cieszyły się te projektu MISBHV.

A który z tych trendów stał się Waszym ulubionym? Sprawdźcie w naszej galerii, jak nosiły je gwiazdy.  

1/5
Copyright @Instagram, East News
1/5

ugly boots

2/5
Copyright @Instagram, East News
2/5

szybkie okulary

3/5
Copyright @Instagram, East News
3/5

krata

4/5
Copyright @Instagram
4/5

białe botki

5/5
Kim Kardashian wylansowała trend na obcisłe spodenki rowerowe
Copyright @East News, ons.pl, Getty Images, Pinterest
5/5

spodenki rowerowe

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.