Pamiętacie je wszystkie?

Monika Katarzyna Krupska 1 maja 2023 12:31

MET Gala odbywa się corocznie od 1971 roku i jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie mody. Od ponad 20 lat imprezie przewodzi redaktor naczelna Vogue'a, Anna Wintour, która co roku wybiera osobę, która pomaga jej w obowiązkach. Ten zaszczyt przypadł już m. in. Karlowi LagerfeldowiBeyonceTaylor Swift czy Blake Lively. Co trzeba zrobić, by pojawić się na tej najważniejszej imprezie modowej roku?

MET Gala – kto może być zaproszony?

Gala MET, czyli Costume Institute Gala, to coroczna impreza organizowana w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Jej celem jest zbieranie funduszy właśnie na korzyść Instytutu Kostiumów Sztuki Metropolitalnej w Nowym Jorku, dlatego też nie wystarczy znaleźć się na liście zaproszonych. Należy jeszcze wpłacić 25 tys. dolarów. 

Na balu należy ubrać się zgodnie z uprzednio ogłoszonym tematem wystawy. W tym roku był to „W Ameryce: Antologia mody”, a dress code brzmiał: złoty wiek. Jednak nie wszystkie gwiazdy akceptują wyznaczony temat, potrafią pojawić się na gali w kreacjach zupełnie oderwanych od tematu. Dlaczego? Bo zależy im głównie na tym, by zabłysnąć i by o ich kreacjach mówili wszyscy latami. 

Dlatego przypominamy siedem niezwykłych momentów z MET gali, które zdecydowanie przeszły do historii!  

1/7
księżna Diana, Met Gala
Copyright @EastNews
1/7

- Piosenkarze, aktorzy, celebryci, a także i rodzina królewska! W 1996 roku na Met Gali pojawiła się Księżna Diana. Członkini brytyjskiej rodziny królewskiej ubrała się w granatową sukienkę od Diora. Księżnej towarzyszyła przyjaciółka, redaktor naczelna Liz Tilberis. 

2/7
Rihanna, Met Gala
Copyright @EastNews
2/7

„Jestem tak zakochana w tej sukience, tren jest wariacki”, o swojej kreacji w VF.com, w 2015 roku mówiła Rihanna. Dodała, że w żółtą kreację nie może ubrać się bez pomocy - ale jest to tego warte! Zjawiskowa sukienka, ala „jajecznica” została stworzona przez Guo Pei. Wykonanie jej zajęło dwa lata. 

3/7
Kylie Jenner, Instagram, Met Gala
Copyright @instargram@kyliejenner
3/7

W trakcie trwania gali obowiązuje zakaz robienia selfie i udostępniania ich w portalach społecznościowych. W 2017 roku Kylie Jenner postanowiła nie słuchać wytycznych i na swoim profilu na Instagramie pokazała zdjęcie z przyjaciółmi z łazienki. Zdjęcie szybko obiegło internet. Anna Wintour nie była z pewnością zadowolona.

4/7
Marc Jacobs, MET GALA 2012
Copyright @Getty Images
4/7

W 2012 roku stylizacja Marca Jacobsa nikomu nie uszła na uwadze. Amerykański projektant mody zdecydował się na założenie „nagiej sukienki”! Koronkowa kreacja to projekt Rei Kawakubo. Jacobs powiedział, że nie chciał być po prostu nudny i ubierać smokingu. 

5/7
Rihanna, Met Gala
Copyright @EastNews
5/7

Dwa lata później w 2017 roku Rihanna również postanowiła zaszaleć! Piosenkarka razem z Katy Perry była jedną z „najgorzej ubranych gwiazd”. Pokazała się w mocno pstrokatej, awangardowej kreacji. Postawiła na róż, róż i jeszcze raz.. róż! Stylizację dopełniła mocnym makijażem, wiązanymi butami i kolorową biżuterią.

6/7
Kim Kardashian Met Gala
Copyright @Getty Images
6/7

Kim Kardashian w czasie Met Gali w 2021 roku zaprezentowała się w kontrowersyjnej stylizacji od domu mody Balenciaga. Pod czarnym materiałem ciężko było rozpoznać celebrytkę. Okazało się, że jest forma wsparcia promocji najnowszej płyty Kanye Westa pod tytułem Donda.

7/7
Billy Porter Met Gala
Copyright @Getty Images
7/7

W czasie Met Gali w 2021 roku niezwykłe wrażenie zrobił Billy Porter wnoszony na leżance niczym egipski władca na czerwony dywan. Artysta zaprezentował się w kreacji rodem ze starożytnego Egiptu robiąc furorę i trwale zapisując się na kartach historii Met Gali.

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?