Pamiętacie je wszystkie?

Monika Katarzyna Krupska 3 maja 2022 13:30

MET Gala odbywa się corocznie od 1971 roku i jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie mody. Od ponad 20 lat imprezie przewodzi redaktor naczelna Vogue'a, Anna Wintour, która co roku wybiera osobę, która pomaga jej w obowiązkach. Ten zaszczyt przypadł już m. in. Karlowi LagerfeldowiBeyonce czy Taylor Swift, a w tym roku m.in. Blake Lively. Co trzeba zrobić, by pojawić się na tej najważniejszej imprezie modowej roku?

MET Gala – kto może być zaproszony?

Gala MET, czyli Costume Institute Gala, to coroczna impreza organizowana w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Jej celem jest zbieranie funduszy właśnie na korzyść Instytutu Kostiumów Sztuki Metropolitalnej w Nowym Jorku, dlatego też nie wystarczy znaleźć się na liście zaproszonych. Należy jeszcze wpłacić 25 tys. dolarów. 

Na balu należy ubrać się zgodnie z uprzednio ogłoszonym tematem wystawy. W tym roku był to „W Ameryce: Antologia mody”, a dress code brzmiał: złoty wiek. Jednak nie wszystkie gwiazdy akceptują wyznaczony temat, potrafią pojawić się na gali w kreacjach zupełnie oderwanych od tematu. Dlaczego? Bo zależy im głównie na tym, by zabłysnąć i by o ich kreacjach mówili wszyscy latami. 

Dlatego przypominamy siedem niezwykłych momentów z MET gali, które zdecydowanie przeszły do historii!  

1/7
księżna Diana, Met Gala
Copyright @EastNews
1/7

- Piosenkarze, aktorzy, celebryci, a także i rodzina królewska! W 1996 roku na Met Gali pojawiła się Księżna Diana. Członkini brytyjskiej rodziny królewskiej ubrała się w granatową sukienkę od Diora. Księżnej towarzyszyła przyjaciółka, redaktor naczelna Liz Tilberis. 

2/7
Rihanna, Met Gala
Copyright @EastNews
2/7

„Jestem tak zakochana w tej sukience, tren jest wariacki”, o swojej kreacji w VF.com, w 2015 roku mówiła Rihanna. Dodała, że w żółtą kreację nie może ubrać się bez pomocy - ale jest to tego warte! Zjawiskowa sukienka, ala „jajecznica” została stworzona przez Guo Pei. Wykonanie jej zajęło dwa lata. 

3/7
Kylie Jenner, Instagram, Met Gala
Copyright @instargram@kyliejenner
3/7

W trakcie trwania gali obowiązuje zakaz robienia selfie i udostępniania ich w portalach społecznościowych. W 2017 roku Kylie Jenner postanowiła nie słuchać wytycznych i na swoim profilu na Instagramie pokazała zdjęcie z przyjaciółmi z łazienki. Zdjęcie szybko obiegło internet. Anna Wintour nie była z pewnością zadowolona.

4/7
Marc Jacobs, MET GALA 2012
Copyright @Getty Images
4/7

W 2012 roku stylizacja Marca Jacobsa nikomu nie uszła na uwadze. Amerykański projektant mody zdecydował się na założenie „nagiej sukienki”! Koronkowa kreacja to projekt Rei Kawakubo. Jacobs powiedział, że nie chciał być po prostu nudny i ubierać smokingu. 

5/7
Rihanna, Met Gala
Copyright @EastNews
5/7

Dwa lata później w 2017 roku Rihanna również postanowiła zaszaleć! Piosenkarka razem z Katy Perry była jedną z „najgorzej ubranych gwiazd”. Pokazała się w mocno pstrokatej, awangardowej kreacji. Postawiła na róż, róż i jeszcze raz.. róż! Stylizację dopełniła mocnym makijażem, wiązanymi butami i kolorową biżuterią.

6/7
Kim Kardashian Met Gala
Copyright @Getty Images
6/7

Kim Kardashian w czasie Met Gali w 2021 roku zaprezentowała się w kontrowersyjnej stylizacji od domu mody Balenciaga. Pod czarnym materiałem ciężko było rozpoznać celebrytkę. Okazało się, że jest forma wsparcia promocji najnowszej płyty Kanye Westa pod tytułem Donda.

7/7
Billy Porter Met Gala
Copyright @Getty Images
7/7

W czasie Met Gali w 2021 roku niezwykłe wrażenie zrobił Billy Porter wnoszony na leżance niczym egipski władca na czerwony dywan. Artysta zaprezentował się w kreacji rodem ze starożytnego Egiptu robiąc furorę i trwale zapisując się na kartach historii Met Gali.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.