Pamiętacie je wszystkie?

Monika Katarzyna Krupska 3 maja 2018 14:30

Odbywa się corocznie od 1971 roku. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie mody. Od ponad 20 lat imprezą przewodzi redaktor naczelna Vogue'a, Anna Wintour. Co roku wybiera osobę, która pomaga jej w obowiązkach. Ten zaszczyt przypadł już m. in. Karlowi Lagerfeldowi, Beyonce czy Taylor Swift.

Gala MET, czyli Costume Institute Gala, to coroczna impreza organizowana w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Celem jest zbieranie funduszy właśnie na korzyść Instytutu Kostiumów Sztuki Metropolitalnej w Nowym Jorku, dlatego też nie wystarczy znaleźć się na liście zaproszonych - należy jeszcze wpłacić 25 tys. dolarów. 

Na balu należy ubrać się zgodnie z uprzednio ogłoszonym tematem wystawy. Nie wszystkie Gwiazdy akceptują, jednak regulamin. Wiele z nich idzie tam po to, aby się wyróżnić i aby mówili o niej latami. 

Przypominamy zatem 5 niezwykłych momentów z MET gali, które zdecydowanie przeszły do historii!  

1/5
księżna Diana, Met Gala
Copyright @EastNews
1/5

- Piosenkarze, aktorzy, celebryci, a także i rodzina królewska! W 1996 roku na Met Gali pojawiła się Księżna Diana. Członkini brytyjskiej rodziny królewskiej ubrała się w granatową sukienkę od Diora. Księżnej towarzyszyła przyjaciółka, redaktor naczelna Liz Tilberis. 

2/5
Rihanna, Met Gala
Copyright @EastNews
2/5

„Jestem tak zakochana w tej sukience, tren jest wariacki”, o swojej kreacji w VF.com, w 2015 roku mówiła Rihanna. Dodała, że w żółtą kreację nie może ubrać się bez pomocy - ale jest to tego warte! Zjawiskowa sukienka, ala „jajecznica” została stworzona przez Guo Pei. Wykonanie jej zajęło dwa lata. 

3/5
Kylie Jenner, Instagram, Met Gala
Copyright @instargram@kyliejenner
3/5

W trakcie trwania gali obowiązuje zakaz robienia selfie i udostępniania ich w portalach społecznościowych. W 2017 roku Kylie Jenner postanowiła nie słuchać wytycznych i na swoim profilu na Instagramie pokazała zdjęcie z przyjaciółmi z łazienki. Zdjęcie szybko obiegło internet. Anna Wintour nie była z pewnością zadowolona.

4/5
Marc Jacobs, MET GALA 2012
Copyright @Getty Images
4/5

W 2012 roku stylizacja Marca Jacobsa nikomu nie uszła na uwadze. Amerykański projektant mody zdecydował się na założenie „nagiej sukienki”! Koronkowa kreacja to projekt Rei Kawakubo. Jacobs powiedział, że nie chciał być po prostu nudny i ubierać smokingu. 

5/5
Rihanna, Met Gala
Copyright @EastNews
5/5

Dwa lata później w 2017 roku Rihanna również postanowiła zaszaleć! Piosenkarka razem z Katy Perry była jedną z „najgorzej ubranych gwiazd”. Pokazała się w mocno pstrokatej, awangardowej kreacji. Postawiła na róż, róż i jeszcze raz.. róż! Stylizację dopełniła mocnym makijażem, wiązanymi butami i kolorową biżuterią.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.