ZE ŚWIATA MODY

Nike wypuszcza buty, które same się sznurują! Ale nie każdy będzie mógł je zdobyć…

Marcin Brzeziński 7 października 2016 15:30
Buty Nike które same się sznurują
Fot. Materiały prasowe

Minęło 27 lat od premiery „Powrotu do przyszłości II”. Zwłaszcza jedna ze scen z tego filmu w reżyserii Roberta Zemeckisa zapadła widzom w pamięć. A chodzi o z pozoru mało znaczące ujęcie, w którym grający Marty’ego McFly Michael J. Fox zakładał sportowe buty, a te same się sznurowały na jego stopach. Teraz każdy może wejść w posiadanie takich niezwykłych butów z logo Nike. Każdy… jeśli będzie miał szczęście!

 

Buty Nike które same się sznurują
Fot. Materiały prasowe

Buty marki Nike, które same się sznurują.

 

Polecamy też: Riccardo Tisci z Givenchy zaprojektował efektowną kolekcję dla marki Nike! Wiemy, kiedy znajdziecie ją w sklepach!

 

Buty zmieniają przyszłość

Nike wyprodukowało tylko 89 butów, które same zasznurowują się na stopach właściciela. Aby je zdobyć trzeba wykupić za 10 dolarów na stronie nike.com/mag specjalny bilet uprawniający do losowania. Można to zrobić tylko do 10 października, a już 17 października poznamy nazwiska tych, do których szczęście się uśmiechnęło. Zebrane w ten sposób pieniądze, a dodajmy, że każdy może wykupić dowolną liczbę biletów, zasilą konto Michael J. Fox Foundation, organizacji która walczy o znalezienie leku na chorobę Parkinsona. Na koniec odpowiedzmy jeszcze na pytanie, dlaczego par magicznych butów jest właśnie 89? Rozwiązanie jest proste. Film Zemeckisa trafił do kin właśnie w 1989 roku. Dla porządku trzeba powiedzieć jednak, że istnieje jeszcze jedna wyjątkowa para. Chorujący na Parkinsona Michael J. Fox dostał swoją już w zeszłym roku.

 

Zobaczcie film!

 

Polecamy też: Olivier Rousteing z Balmain projektuje dla Nike! Chcecie zobaczyć najmodniejsze dresy świata?!

TAGI #buty #Nike

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.