Barbara Łubko 22 listopada 2016 20:29
1/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
1/9

Ma odwagę, dobry gust, wyczucie trendów i… zasobny portfel. Marina Łuczenko-Szczęsna może pozwolić sobie na wiele. Najdroższe rzeczy nie są dla niej problemem. Łatwo więc mogłaby wpaść w pułapkę drogich looków, które albo prezentują się banalnie albo (co gorsza!) tandetnie krzyczą metkami i cenami. Na szczęście Marina czuje modę. I choć na początku jej kariery pragnienie bycia oryginalną wygrywało często z elegancją, to teraz tamte stylizacje piosenkarka ma już daleko za sobą.

 

Łuczenko-Szczęsna wypracowała konsekwentny styl, który dla mnie jest połączeniem świeżego młodzieżowego looku z elegancją. Czasem, patrząc na Marinę, mam wrażenie jakby inspirowała się stylizacjami gwiazd takich jak Kendall Jenner czy Kim Kardashian. Wystarczy choćby wspomnieć przezroczyste buty czy gorset, który założyła na prążkowany garnitur polskiej marki Emente. Drugie życie gorsetom dały parę miesięcy temu właśnie siostry Kardashian. Kim słynie też z lansowania mody na przezroczyste szpilki. Takie inspiracje absolutnie mi nie przeszkadzają, w modzie lubimy przecież podglądać. Ważne, żeby potem te inspiracje przekuć na potrzeby własnego stylu. Marinie udaje się to doskonale.

 

 

Podoba mi się sposób, w jaki łączy tanie z drogim – rzeczy z sieciówek z tymi z najwyższej półki, tworząc spójne stylizacje. A najbardziej kibicuję jej, kiedy wybiera kreacje od polskich projektantów. Na jednej z imprez pojawiła się ostatnio w sukni z nowej kolekcji Macieja Zienia. To świadomy ruch? Wsparcie dla projektanta, który po rocznej nieobecności wrócił z bardzo dobrą kolekcją? Mam nadzieję, że tak!

 

 

Podpatrywać stylizacje Mariny warto, jeśli chcesz wiedzieć, co w modzie piszczy! Oczywiście w szafie gwiazdy znajdują się ponadczasowe klasyki – jest m.in. posiadaczką kilku torebek Birkin od Hermèsa, ale Marina doskonale wyczuwa trendy i śledzi nowinki od projektantów. Jako jedna z pierwszych w Polsce nosiła np. kultowe parki z futrzaną podpinką marki Mr & Mrs Italy. 

 

Jak tej zimy ubrać się w stylu Mariny? Oto kilka must-haves, inspirowanych jej garderobą. 

 

 

 

 

Parka, Mr &Mrs Italy/Moliera2.com, plecak i buty Louis Vuitton, okulary przeciwsłoneczne „Sideral 2” Dior, case na telefon Moschino/Net-a-porter.com 

 

Jej charakterystyczne stylizacje prześledzisz w naszej galerii

 

*Barbara Łubko jest szefową działów Mody w magazynach „VIVA!” i „URODA ŻYCIA”

2/9
Marina Szczęsna
Copyright @All-ONS
2/9

3/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
3/9

4/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
4/9

5/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
5/9

6/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
6/9

7/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
7/9

8/9
Marina Szczęsna
Copyright @All-ONS
8/9

9/9
Marina Szczęsna
Copyright @EOS
9/9

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.