Barbara Łubko 22 listopada 2016 20:29
1/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
1/9

Ma odwagę, dobry gust, wyczucie trendów i… zasobny portfel. Marina Łuczenko-Szczęsna może pozwolić sobie na wiele. Najdroższe rzeczy nie są dla niej problemem. Łatwo więc mogłaby wpaść w pułapkę drogich looków, które albo prezentują się banalnie albo (co gorsza!) tandetnie krzyczą metkami i cenami. Na szczęście Marina czuje modę. I choć na początku jej kariery pragnienie bycia oryginalną wygrywało często z elegancją, to teraz tamte stylizacje piosenkarka ma już daleko za sobą.

 

Łuczenko-Szczęsna wypracowała konsekwentny styl, który dla mnie jest połączeniem świeżego młodzieżowego looku z elegancją. Czasem, patrząc na Marinę, mam wrażenie jakby inspirowała się stylizacjami gwiazd takich jak Kendall Jenner czy Kim Kardashian. Wystarczy choćby wspomnieć przezroczyste buty czy gorset, który założyła na prążkowany garnitur polskiej marki Emente. Drugie życie gorsetom dały parę miesięcy temu właśnie siostry Kardashian. Kim słynie też z lansowania mody na przezroczyste szpilki. Takie inspiracje absolutnie mi nie przeszkadzają, w modzie lubimy przecież podglądać. Ważne, żeby potem te inspiracje przekuć na potrzeby własnego stylu. Marinie udaje się to doskonale.

 

 

Podoba mi się sposób, w jaki łączy tanie z drogim – rzeczy z sieciówek z tymi z najwyższej półki, tworząc spójne stylizacje. A najbardziej kibicuję jej, kiedy wybiera kreacje od polskich projektantów. Na jednej z imprez pojawiła się ostatnio w sukni z nowej kolekcji Macieja Zienia. To świadomy ruch? Wsparcie dla projektanta, który po rocznej nieobecności wrócił z bardzo dobrą kolekcją? Mam nadzieję, że tak!

 

 

Podpatrywać stylizacje Mariny warto, jeśli chcesz wiedzieć, co w modzie piszczy! Oczywiście w szafie gwiazdy znajdują się ponadczasowe klasyki – jest m.in. posiadaczką kilku torebek Birkin od Hermèsa, ale Marina doskonale wyczuwa trendy i śledzi nowinki od projektantów. Jako jedna z pierwszych w Polsce nosiła np. kultowe parki z futrzaną podpinką marki Mr & Mrs Italy. 

 

Jak tej zimy ubrać się w stylu Mariny? Oto kilka must-haves, inspirowanych jej garderobą. 

 

 

 

 

Parka, Mr &Mrs Italy/Moliera2.com, plecak i buty Louis Vuitton, okulary przeciwsłoneczne „Sideral 2” Dior, case na telefon Moschino/Net-a-porter.com 

 

Jej charakterystyczne stylizacje prześledzisz w naszej galerii

 

*Barbara Łubko jest szefową działów Mody w magazynach „VIVA!” i „URODA ŻYCIA”

2/9
Marina Szczęsna
Copyright @All-ONS
2/9

3/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
3/9

4/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
4/9

5/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
5/9

6/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
6/9

7/9
Marina Szczęsna
Copyright @Eastnews
7/9

8/9
Marina Szczęsna
Copyright @All-ONS
8/9

9/9
Marina Szczęsna
Copyright @EOS
9/9

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…