Rusin, Rozenek-Majdan, Chodakowska…

Sabina Zięba 11 maja 2018 08:50

Zanim po wielu transformacjach w 1946 roku francuski kreator mody, Jaques Heim, zaprezentował światu pierwszy dwuczęściowy kostium kąpielowy, nazwany „Atomem” (jako najmniejszy strój kąpielowy świata), kobiety kąpały się w przeróżnych kreacjach. Na przykład pod koniec XVII wieku jedna z angielskich podróżniczek opisywała: „Panie wybierają się do kąpieli w stroju wykonanym z cienkiego żółtego płótna, który jest duży, sztywny i z obszernymi rękawami, jak strój pastora. Woda wypełniając kostium powoduje, że materiał unosi się nie przylega do ciała, co nadaje paniom gorszego kształtu niż ich naturalny. Panowie mają kalesony i kitle z długimi rękawami”. I pomyśleć, że wówczas te plażowe outfity były uważane za...zbyt skąpe!

Obecnie podejście do mody plażowej zupełnie się zmieniło, a głównym jej założeniem jest jak największe i najkorzystniejsze wyeksponowanie własnej sylwetki za pomocą różnych fasonów oraz wzorów. W ostatnim czasie wiele gwiazd pochwaliło się swoimi sylwetkami w kostiumach kąpielowych podczas podróży do najdalszych zakątków ziemi. M. in. Maffashion i Ewa Chodakowska zdecydowały się na klasyczne bikini, natomiast Agnieszka Hyży czy Małgorzata Rozenek-Majdan na kostiumy jednoczęściowe. Zobaczcie w naszej galerii, na co stawiają gwiazdy w tym sezonie!  

1/10
Copyright @Instagram
1/10

Maffashion w dwuczęściowym kostiumie w kratkę.

2/10
Copyright @Instagram
2/10

Ewa Chodakowska w klasycznym bikini.

3/10
Copyright @Instagram
3/10

Jessica Mercedes w kostiumie swojej marki Moiess.

4/10
Copyright @Instagram
4/10

Sandra Kubicka w kostiumie kąpielowym Venus.

5/10
Copyright @Instagram
5/10

Karolina Gilon w jednoczęściowym kostiumie z modnymi wiązaniami.

6/10
Copyright @Instagram
6/10

Agnieszka Hyży

7/10
Copyright @Instagram
7/10

Marcelina Zawadzka

8/10
Copyright @Instagram
8/10

Anna Wendzikowska

9/10
Justyna Steczkowska
Copyright @Facebook/JustynaSteczkowska
9/10

Justyna Steczkowska

10/10
Copyright @Instagram
10/10

Małgorzata Rozenek-Majdan w kostiumie kąpielowym La Reveche.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.