Promowanie otyłości czy przełamywanie tabu?

Konrad Szczęsny 24 maja 2019 09:53

To pierwsza taka kampania! 31-letnia modelka plus size, Ashley Graham, która pojawiła się na okładce tak prestiżowych magazynów, jak Vogue czy Harper's Bazaar, postanowiła zaangażować do najnowszej kampanii reklamowej swoją młodszą siostrę, Abigail. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że jej wymiary także znacznie odbiegają od tych, którymi poszczycić się mogą modelki na wybiegu. Zdjęcia, które obiegły sieć, wywołały nie lada sensację. Jedni uważają, że to promowanie niezdrowego stylu życia i nadwagi, inni, że walka ze stereotypami i przełamywanie tabu... 

Ashley Graham z siostrą Abigail w kampanii strojów kąpielowych XXL na lato

Sesja do kampanii została zrealizowana na Dominikanie przez uznanego fotografia Bena Wattsa. Ashley Graham i jej siostra zostały twarzami linii strojów kąpielowych dla kobiet plus size. Jak podkreśliły w wywiadzie, od najmłodszych lat łączy je silna wieź i od zawsze były obecne w swoim życiu, dzieląc razem radosne oraz smutne doświadczenia. 31-letnia modelka twierdzi, że młodsza siostra „zawsze była jej skałą” oraz że „to zaszczyt mieć ją u swojego boku w trakcie tej sesji zdjęciowej”. Dodała także, że Abigail niedawno została mamą i „nigdy nie wyglądała lepiej w kostiumie kąpielowym niż teraz”.

Ashley Graham i jej siostra Abigail o rozmiarze plus size

Obie zaznaczyły także, że kampania ma być „promowaniem piękna ponad rozmiar” oraz zachęceniem dla matek, które dopiero co urodziły swoje dzieci, by nie stresowały się tym, jak wyglądają po ciąży lub w jej trakcie.

„Wiedz, że nie jesteś sama ze wszystkimi emocjami związanymi z macierzyństwem. Te zmiany w twoim ciele są częścią podróży, którą odbywasz. Nie czuj się źle, prosząc o pomoc, nie ma w tym absolutnie nic złego. Moje koleżanki i wiele kobiet, które znam, na ogół potrzebowało pomocy, ponieważ macierzyństwo jest trudne”, apelują.

Wyjaśniły również, że inspiracje związane z zaprojektowaniem kolekcji to dla nich rodzaj podróży sentymentalnej w lata dzieciństwa i wspólne dorastanie oraz kształtowanie rodzinnych i przyjacielskich więzi. 

Stroje kąpielowe zostały ozdobione takimi motywami przewodnimi, jak egzotyczne kwiaty, zwierzęce nadruki oraz wszechobecna siateczka. 

Efekty sesji zdjęciowej możesz zobaczyć w galerii. Jak je oceniasz?  

1/5
Ashley Graham z siostrą Abigail
Copyright @Materiały prasowe/Swimsuits for All
1/5

Ashley Graham i jej młodsza siostra Abigail stworzyły linię strojów kąpielowych dla kobiet plus size.

2/5
Ashley Graham z siostrą Abigail
Copyright @Materiały prasowe/Swimsuits for All
2/5

Ashley Graham i Abigail podkreślają, że chcą w ten sposób zachęcić inne kobiety do akceptowania swojego ciała, m.in. po urodzeniu dziecka.

3/5
Ashley Graham
Copyright @Materiały prasowe/Swimsuits for All
3/5

Ashley Graham od dawna przełamuje tabu i walczy ze stereotypami, związanymi z postrzeganiem przez kobiety własnego ciała.

4/5
Ashley Graham z siostrą Abigail
Copyright @Materiały prasowe/Swimsuits for All
4/5

Ashley Graham i jej siostra Abigail wzięły udział w tej kampanii, by promować „piękno ponad rozmiar”.

5/5
Ashley Graham z siostrą Abigail
Copyright @Materiały prasowe/Swimsuits for All
5/5

Sesja z udziałem Ashley Graham i jej siostry Abigail została zrealizowana na Dominikanie. Zdjęcia wykonał uznany fotograf Ben Watts.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.