Napoleon
Fot. Canva
O tym się mówi!

Kapelusz Napoleona wylicytowany na aukcji za niemal 2 miliony euro

Paryska licytacja była spektakularnym widowiskiem

Aleksandra Frankowska 24 listopada 2023 13:27
Napoleon
Fot. Canva

Napoleon Bonaparte był bez wątpienia jedną z najwybitniejszych postaci światowej historii. Tym bardziej nie dziwi ogromne zainteresowanie jego kapeluszem, który wystawiono na sprzedaż podczas aukcji w Paryżu. Nazywany "birkon" kapelusz został wylicytowany za niesamowitą kwotę!

ZOBACZ TEŻ: Michalina Olszańska pragnęła być matką, dla córki zawiesiła karierę. "Byłam przygotowana na wiele rzeczy"

Kapelusz Napoleona sprzedany na aukcji w Paryżu

Kilka dni temu w Paryżu odbyła się niezwykła aukcja, której przedmiotem głównego zainteresowania obecnych był kapelusz Napoleona. Szacowano, że ego wartość to około 800 tysięcy, tymczasem osoba, która wygrała aukcję, zapłaciła za niego 1,932,00 euro!

Fot. Materiały prasowe

Napoleon kochał birkony

Filcowane kapelusze były nieodłącznym elementem wizerunku Napoleona, który nosił je zupełnie inaczej niż wszyscy. Tradycyjnie nosiło się je tak, a by jeden z rogów był z przodu, drugi z tyłu. Cesarz wymyślił sobie jednak, ze rogi jego kapelusza będą znajdowały się na bokach, tym samym stworzył też swój legendarny wizerunek. To nie pierwszy tego typu kapelusz, który został wylicytowany. Dwa lata temu na aukcji w Londynie również pojawił się birkon noszący ślady DNA władcy. 

TAGI #kapelusze

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.