Weronika Bruździak-Gębura 28 listopada 2016 19:45
1/5
Blogerki XXL
Copyright @Instagram Courtney Mina, Instagram Cupcake's Clothes, Instagram Tess Holiday
1/5

Już nie tylko modelki plus size! Blogerki XXL też zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Budzą mieszane uczucia - jedni chwalą je za odwagę, inni krytykują za promowanie otyłości. Najsławniejszej z nich, Tess Holiday, rośnie konkurencja.

 

Polecamy też: „Koniec z photoshopem. To nie moje ciało” Lena Dunham wypowiada wojnę retuszowaniu zdjęć. Słusznie?

2/5
Tess Holiday
Copyright @Instagram Tess Holiday
2/5

TESS HOLIDAY

Nazywana pierwszą blogerką XXL, 31-letnia Amerykanka Tess Holiday ma 1,4 miliona obserwujących na Instagramie. Apeluje do kobiet, by nie wstydziły się swoich kształtów i nie obrażały się za słowo „gruba”. Nosi rozmiar 54. Przy wzroście 165 centymetrów waży 117 kilogramów. W lipcu tego roku pokazała się w bikini. Była zaledwie miesiąc po porodzie. Zresztą, na swój profil na Facebooku wrzucała mnóstwo zdjeć z tego okresu. Krytykom tłumaczyła:

„Pokazuję prawdziwe macierzyństwo. Nie wyretuszowane. Takie, które nie poddało się presji. Nie latam do siłowni bo spędzam czas z moim dzieckiem. Te chwilę szybko przeminą i chce się nimi cieszyć. Presja na kobiety, aby szybko chudły po ciąży jest okropna”.

3/5
Cynthia Noel
Copyright @Instagram Cynthia Noel
3/5

CYNTHIA NOEL

Cynthia Noel to 34-letnia Kanadyjka. Na Instagramie śledzi ją ponad 30 tysięcy osób. Na swój profil wrzuca zdjęcia brzucha z rozstępami. Nie wstydzi się swoich 140 kilogramów, które akceptuje. Jednak nie zawsze tak było. Dziewczyna ma za sobą traumatyczne przejścia. W szkole rówieśnicy szykanowali ją z powodu wagi. Jako 20-latka wpadła w anoreksję i bulimię. „Czułam się obleśna i bezwartościowa” - przyznała w jednym z wywiadów. Terapią stał się jej blog - zaczęła akceptować swoje ciało i wyzdrowiała.

4/5
Georgina Doull, Cupcake's Clothes
Copyright @nstagram Cupcake's Clothes
4/5

CUPCAKES CLOTHES

Cupcakes Clothes, a dokładnie Georgina Doull, pochodzi z Wielkiej Brytanii. Ma 26 lat i jest fanką japońskiego stylu kawaii. „Kawaii” oznacza wszystko, co urocze. Taki jest właśnie blog i stylizacje Doull. Pełne różu, pasteli, kokardek, torebek w kształcie serduszek. Na Instagramie śledzi ją prawie 13 tysięcy osób.

5/5
Courtney Mina
Copyright @Instagram Courtney Mina
5/5

COURTNEY MINA

„Czuję się boginią w swoim ciele!” odpisała tym, którzy nazwali ją „grubym wielorybem” gdy wrzuciła zdjęcia w samej bieliźnie. Courtney Mina to kanadyjska blogerka XXL. Na Instagramie ma prawie 100 tysięcy obserwujących.

„Jestem duża, mam krągłości i jestem przepysznie kobieca” - powiedziała krytykom.Jestem modelką i aktywistką namawiającą kobiety, aby nie wstydziły się swoich ciał. Moje ciało jest symbolem mojej płci, siły, seksualności i pewności siebie. Daje mi moc. Żadne słowa i krytyka nie mogą tego zmienić” - zapewniła Mina.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.