Styliści gwiazd
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

To oni stoją za stylem gwiazd! Poznaj najlepszych stylistów w Hollywood

Kim są ludzie odpowiedzialni za wizerunek celebrytów?

Paulina Filipowicz 18 grudnia 2022 15:31
Styliści gwiazd
Fot. Getty Images

Stylizacje gwiazd z czerwonego dywanu, a coraz częściej też te z mody ulicznej, są głośno komentowane przez media, wielokrotnie przechodząc do historii i kreując trendy. Ilekroć zachwycamy się ich kreacjami, rzadko przychodzi nam na myśl postać stylisty, który stoi za efektem końcowym tego modowego widowiska. To właśnie oni, szare eminencje branży, kreują wizerunek największych nazwisk show-biznesu.

ZOBACZ TAKŻE: Jaki jest sekret minimalistycznego stylu Kim Kardashian?

Poznaj najsłynniejszych stylistów gwiazd - Kate Young

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💁🏼‍♀️ @cushnie SS20

Post udostępniony przez Kate Young (@kateyoung)

Wybitna w swej dziedzinie Kate Young, odpowiedzialna m.in. za wizerunek Seleny Gomez, Margot Robbie, Dakoty Johnson, Sienny Miller czy Natalie Portman. Wielokrotnie umieszczana na szczycie rankingów najlepszych stylistów w branży. Ubiera nie tylko pół Hollywood, ale również współpracuje ze znanymi markami modowymi i słynnymi magazynami. Zaprojektowała także własną linię okularów, a to nie koniec sukcesów. Jednak droga na szczyt nie była łatwa. Kate Young zaczynała jako stażystka w agencji PR-u w Londynie, by później dostać pracę, jako asystentka naczelnej amerykańskiego Vogue'a - Anny Wintour. Pod okiem wymagającej ikony stylu, wspinała się po szczeblach kariery, pracując jako redaktor mody i stylista coraz większych sław.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#margotrobbie in #giambattistavalli

Post udostępniony przez Kate Young (@kateyoung)

Poznaj najsłynniejszych stylistów gwiazd - Maeve Reilly

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

One more cause damn that was fun 🌪

Post udostępniony przez Maeve Reilly (@stylememaeve)

Maeve Reilly to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w branży mody. To ona stoi za perferkcyjnym stylem żony Justina Biebera - Hailey Baldwin. Razem tworzą duet nie tylko zawodowy, ale prywatnie są przyjaciółki. Zanim Maeve pracowała z Hailey, stylizowała reklamy znanych marek, jak Pepsi i Covergirl. Ukończyła prestiżową uczelnię The Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku, a w swoim portfolio oprócz współpracy z Hailey Bieber, może pochwalić się stylizacjami dla Demi Lovato, Jessie J czy Madison Beer.

Poznaj najsłynniejszych stylistów gwiazd - Petra Flannery

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you @hollywoodreporter ♥️ #thrstylists @jimmychoo

Post udostępniony przez Petra Flannery (@petraflannery)

Gdy zaczynała karierę na przełomie lat 80. i 90. nikt nie spodziewał się, że stylista gwiazd to prawdziwy zawód na całe życie. Ona jednak kochała modę, do czego zainspirowała ją mama, i kontynuuje te miłość do dziś. Rozpoczęła studia z politologii na University of Southern California, a jednocześnie uczęszczała na zajęcia z rysunku, historii filmu i sztuki. Pierwszą pracę w branży dostała jako agent w popularnej Elite Models, jednak przyglądając się sesjom zdjęciowym z bliska, zapragnęła spróbować swoich sił jako stylistka. Jeszcze jako agent poznała słynną stylistkę Andrea Lieberman, która ubierała m.in. Jennifer Lopez. Współpracując z Lieberman nauczyła się fachu, by po kilku latach jako główna stylistka tworzyć wizerunek takich sław jak Emma Stone, Renee Zellweger, Zoe Saldana, Meghan Fox, Reese Witherspoon.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🤍 #ReneeZellweger #Oscars #Judy @giorgioarmani

Post udostępniony przez Petra Flannery (@petraflannery)

Poznaj najsłynniejszych stylistów gwiazd - Sandra Amador i Tom Eerebout

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Soulmates 📸 @kimseesmonsters

Post udostępniony przez Tom Eerebout (@tomeerebout)

Lady Gaga to niekwestionowana ikona popu, ale też stylu. Jej kreacje z teledysków, czerwonego dywanu czy promocji płyty przeszły już do historii, a każde jej wystąpienie jest kolejnym modowym widowiskiem. Za jej wizerunkiem stoi grupa profesjonalistów, a wśród nich duet stylistów - Sandra Amador i Tom Eerebout. Mimo sztabu ludzi, to Gaga dyktuje zasady. Sandra i Tom przyznają, że każde z nich po latach w branży, zachwyciło się możliwością współpracy z piosenkarką, która nie tylko muzyką, ale całą sobą opowiada historię. W wywiadzie dla Vogue'a styliści przyznali, że to Gaga każdego dnia pracy, przynosi swoje inspiracje i pomysły, a ich zadaniem jest wprowadzić je w życie. "Z nią nie ma limitów", wspominał Tom w wywiadzie, gdzie zdradził, że dziennie tworzą dla piosenkarki 10 codziennych stylizacji.

Poznaj najsłynniejszych stylistów gwiazd - Leslie Fremar

„Ma wyrafinowany smak. Jej styl jest bardzo stonowany, daleki od taniego dramatyzmu. Ona nigdy nie przebiera, ale ubiera” - tak Julianne Moore ocenia tę, która stoi za jej modowymi wyborami - stylistkę Leslie Fremar, z którą współpracuje już od kilkunastu lat.  Lista sław, które jej zaufały jest długa: Reese Witherspoon, Charlize Theron, Scarlett Johansson i Jennifer Connelly. Po studiach na University of Western Ontario i Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku przez pięć lat wspinała się po szczeblach kariery w magazynach mody. Była m.in. asystentką Anny Wintour, redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue'a, by następnie zostać pierwowzorem głównej bohaterki filmu Diabeł ubiera się u Prady, którą grała Anne Hathaway.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.