Serena Williams otrzymuje nagrodę Ikony Mody CFDA Fashion Awards
Fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images
ze świata mody

Serena Williams otrzymuje nagrodę Ikony Mody CFDA Fashion Awards

Po raz pierwszy została ona przyznana osobistości ze świata sportu

Wiktoria Oskroba 7 listopada 2023 15:30
Serena Williams otrzymuje nagrodę Ikony Mody CFDA Fashion Awards
Fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images

Konkurs CFDA Fashion Awards 2023 przeszedł do historii. Tym razem wydarzenie odbyło się w przestrzeni Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku. Uroczystość poprowadziła Anne Hathaway. Pierwotnie to Sarah Jessica Parker miała pełnić tę rolę, jednak niedługo przed wydarzeniem z nieznanych przyczyn aktorka zrezygnowała z tej funkcji. Największą nowością podczas tegorocznej edycji było jednak przyznanie nagrody Ikony Mody mistrzyni tenisa - po raz pierwszy w historii konkursu przedstawicielce ze świata sportu.

ZOBACZ TAKŻE: Spektakularna stylizacja Jennifer Lopez na randkę

Nowość podczas rozdania nagród CFDA Fashion Awards - tym razem laureatką jest wielka tenisistka

Nagrody CFDA (Council of Fashion Designers of America) każdego roku przyznawane są nie tylko najbardziej uznanym projektantom mody, ale także znanym osobistościom, które doceniane są za indywidualizm i wyjątkowy styl, pozwalający zaistnieć modzie w różnych środowiskach. W tym przypadku - w świecie sportu. 

Prestiżowa nagroda Fashion Icons dla Sereny Williams: "moda dała mi pewność siebie"

Serena Williams to kobieta pełna pasji. Jest nie tylko jedną z największych w historii tenisistek świata. Prowadzi także własny biznes, angażuje się w działalność charytatywną, projektuje modę, a prywatnie spełnia się jako matka. W branży modowej zaistniała w 2018 roku, kiedy to wprowadziła własną linię odzieży S by Serena, a następnie w 2019 roku stworzyła biżuterię inspirowaną pewnymi siebie kobietami. 

Jak przyznała: „od kiedy byłam małą dziewczynką, traktowałam modę jako sposób na wyrażanie siebie - moda dała mi pewność siebie, dzięki której mogłam wyjść na kort i pokazać kim jestem i dokąd zmierzam”.

Wybór Sereny Williams na tegoroczną laureatkę nagrody Ikony Mody skomentował sam prezes CFDA Thom Browne: „Serena to jedna z najbardziej inspirujących osób na świecie - prawdziwa indywidualistka. Jest ikoną sportu reprezentującą najwyższy poziom, przenoszącą modę do innego świata, innej publiczności. Zawsze pozostaje wierna sobie, na korcie i poza nim. Idealnie łączy nasze światy. Jest najwyższym przykładem indywidualności we wszystkim, co robi. Serena to prawdziwa ikona mody”.

„Stoję tu dzisiaj przed wami nie tylko jako sportowiec, ale jako osoba, która osobiście doświadczyła niezwykłej mocy mody” –  powiedziała Serena Williams odbierając wyróżnienie.

CZYTAJ TEŻ: Trendy jesień 2023: ogrodniczki, które łączą pokolenia!

Po raz pierwszy nagrodę odbiera osoba ze świata sportu

Jej uhonorowanie nagrodą Fashion Icons to wyjątkowe wydarzenie dla świata sportu. Do tej pory laureatami prestiżowego wyróżnienia były głównie osobistości ze świata muzyki popularnej, takie jak: Jennifer Lopez, Naomi Campbell, Beyoncé czy Pharrell Williams. Co sądzicie o wyborze Sereny Williams na tegoroczną laureatkę nagrody Ikony Mody CFDA Fashion Awards?  

Serena Williams otrzymuje nagrodę Ikony Mody CFDA Fashion Awards
Fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.