Sex and the city
Fot. Jayne Finche/Gotham/GC Images
O tym się mówi!

Seks w Wielkim Mieście: Carrie Bradshaw w błękitnej sukience niczym Lady Diana!

Sukienka o kroju marynarki to jeden z ulubionych elementów garderoby Królowej Ludzkich Serc!

Aleksandra Frankowska 2 listopada 2021 11:27
Sex and the city
Fot. Jayne Finche/Gotham/GC Images

Elegancka, o kroju marynarki, zapinana z boku na guzik z pętelką, a jednocześnie kobieca i nowoczesna. Styliści nowego sezonu "Seksu w Wielkim Mieście: And Just Like That" nie próżnują. Najnowsze zdjęcia z planu z Sarah Jessica Parker w roli głównej, do złudzenia przypominają inspirację jednym z ulubionych elementów garderoby księżnej Diany. Obie sukienki łączy nie tylko krój, ale również niebieski odcień. To kolejny dowód na to, że Diana była prekursorką wielu modowych trendów, a główna bohaterka kultowego serialu Carrie Bradshaw, zawsze wybierała w końcu tylko najlepsze stylizacje. Mieszanka wybuchowa, czy absolutny modowy majstersztyk?

CZYTAJ TEŻ: Uwaga! Spoiler: Carrie Bradshaw ponownie zakocha się w kontynuacji „Seksu w wielkim mieście”?

Carrie Bradshaw niczym Lady Diana w niebieskiej sukience

Jedno wiemy na pewno, zarówno Carrie Bradshaw, jak i księżna Diana kochały modę ponad wszystko. Nic więc dziwnego, że stylistom nowego sezonu serialu, w którym moda i trendy grają kluczową rolę, przyszło na myśl, aby w pewien sposób połączyć obie ikony i znaleźć dla nich wspólny mianownik. Tym sposobem na najnowszych zdjęciach z planu widzimy Carrie Bradshaw w niebieskiej sukience o kroju długiej marynarki, zapinanej z boku na guzik, niemal identycznej, jaką w 1987 roku miała na sobie Diana. 

Wersja Carrie jest oczywiście bardziej nowoczesna. Sam odcień jest intensywniejszy, a całość stylizacji Sarah Jessici Parker uzupełniają czarne szpilki, torebka w kolorze sukienki oraz dwa łańcuszki na szyi. W przypadku Diany, sukienka miała odcień bladoniebieski, z białymi wstawkami przy kieszeniach, mankietach i kołnierzu. Królowa Ludzkich Serc dobrała do niej białe czółenka i obowiązkowo, charakterystyczne dla niej wówczas rajstopy, pasujące do całości (tu w odcieniu mlecznym). Nie zabrakło też krótkiego sznurka pereł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kontynuacja serialu „Sex and the City”: znamy datę premiery „And Just Like That”!

Co łączy Carrie Bradshaw i księżnę Dianę?

Wydawałoby się, że to dwie skrajne postaci, z zupełnie dwóch różnych światów. Okazuje się, że łączyło je wiele i nie mówimy tylko o miłości do mody i najnowszych trendów. Każda z nich na swój sposób, ale jednak równie mocno pragnęła po prostu miłości. Diana myślała, że odnalazła ją w Karolu, który okazał się szybko ogromną pomyłką. Carrie całe życie czekała na Mr. Biga, który rozmyślił się tuż przed ołtarzem... Każda z nich miała swoją tragiczną historię, jednak przykrywała ją siłą, kobiecością i dążeniem do celu. Piękne, samodzielne, wytrwałe, w pewnym momencie zrozumiały, że mężczyzna nie może być gwarantem ich własnego szczęścia. Zakończenie historii Diany znamy wszyscy. Jak potoczą się dalej losy Carrie? Tego dowiemy się w najnowszym sezonie "And Just Like That", który już w przyszłym roku pojawi się na platformie HBO.  

Carrie Bradshaw
Fot. Instagram @justlikethatcloset

Diana
Fot. Instagram @justlikethatcloset

Carrie Bradshaw
Fot. James Devaney/GC Images

Carrie Bradshaw
Fot. James Devaney/GC Images

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.