Lubicie jej styl?

Sabina Zięba 4 maja 2021 12:31

Już nieprzerwanie od 40 lat Beata Kozidrak zachwyca swoich fanów czterooktawową skalą głosu. Jest jednak nazywana królową polskiej estrady nie tylko ze względu na swoje zdolności artystyczne, ale także dzięki odwadze, jaką prezentuje w kwestiach doboru ubioru. 

Styl Beaty Kozidrak

Mimo 61 lat wokalistka chętnie odsłania swoje ciało i nierzadko pokazuje się w kreacjach, na które młodsze od niej kobiety by się nie zdecydowały. Uwielbia eksponować zgrabne nogi w sukienkach mini albo tych maksi z głębokimi rozcięciami. Kocha błysk, wysokie obcasy, wyraziste kolory, falbany i dekolty w kształcie litery V.

Od samego początku kariery kojarzy się z kobiecością i... drapieżnością. W jej scenicznych stylizacjach króluje skóra, lateks oraz frędzle. Nie boi się wywołać kontrowersji. Mimo tego, że niektórzy uważają, iż jest „obwieszona jak choinka”, artystka wcale się tym nie przejmuje. Mawia: „Scena to jest scena. I zawsze tak myślałam: na scenie mam być sobą. Zawsze byłam osobą krnąbrną, niepokorną i wydaje mi się, że to jest synonimem Beaty”. 

Większość z jej estradowych ubrań powstaje na specjalne zamówienie. Współpracuje z projektantkami Ewą Pieczykolan i Patrycją Kujawą oraz stylistką Klaudią Gołębiowską. Stara się, by stroje odzwierciedlały muzyczny charakter. W jednym z wywiadów ujawniła: „Poprzez ubrania podkreślam swoją osobowość, ale też niejednokrotnie tekst piosenki”.

Zobaczcie w naszej galerii ostatnie sceniczne stylizacje Beaty Kozidrak! Podoba Wam się jej styl?  

1/7
Copyright @AKPA
1/7

Mimo upływu lat Beata Kozidrak jest konsekwentna w kwestii stylu.

2/7
Copyright @TRICOLORS/East News
2/7

Najczęściej decyduje się na kreacje o długości mini, by podkreślić swoje nogi.

3/7
Copyright @Jan BIELECKI/East News
3/7

Kocha również długie kozaki na wysokiej szpilce.

4/7
Copyright @Piotr Matusewicz/EAST NEWS
4/7

Kreacje wokalistki najczęściej są tworzone na specjalne zamówienie.

5/7
Copyright @AKPA
5/7

Nie boi się odważnych kolorów czy fasonów.

6/7
Copyright @East News
6/7

Chętnie podkreśla swoją kobiecość.

7/7
Copyright @Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News
7/7

Podoba Wam się styl Beaty?

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.