projektantka-sukni-slubnych-ksieznej-kate-i-meghan-jest-na-skraju-bezdomnosci
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Projektantka sukni ślubnych księżnej Kate i Meghan jest na skraju bezdomności!

Grozi jej utrata całego majątku!

Paulina Filipowicz 22 grudnia 2020 18:29
projektantka-sukni-slubnych-ksieznej-kate-i-meghan-jest-na-skraju-bezdomnosci
Fot. Getty Images

Śluby w rodzinie królewskiej to wydarzenia, które przechodzą do historii. Pary książęce w ten wyjątkowy dzień zwracają na siebie uwagę wszystkich światowych mediów, a archiwalne zdjęcia z uroczystości są oglądane jeszcze wiele lat po uroczystości. Ceremonie ślubne Wiliama i Kate oraz Harry'ego i Meghan na zawsze zapisały się na kartach historii, a wraz z nimi wyjątkowe suknie ślubne znanych panien młodych. Przy ich tworzeniu pracuje cały sztab zdolnych krawców. Wydawałoby się, że praca w zespole projektantów Meghan i Kate to zawód marzeń. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich...

Projektantka sukni ślubnych księżnej Kate i Meghan Markle na skraju bezdomności

Ślub księcia Williama i księżnej Kate był jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w 2011 roku. Piękna panna młoda Kate Middleton zachwyciła śnieżnobiałą suknią ślubną z domu mody Alexandra McQueena, w której w pełnej krasie zaprezentowała się na czerwonym dywanie prowadzącym do kaplicy. Wszyscy pamiętamy tę, wzorowaną na sukni ślubnej Grace Kelly, w której wystąpiła w kościele, składając przysięgę małżeńską.

projektantka-sukni-slubnych-ksieznej-kate-i-meghan-jest-na-skraju-bezdomnosci
Fot. Getty Images

Sukienki ślubne Meghan Markle również niezaprzeczalnie przejdą do historii. Żona księcia Harry'ego podczas uroczystości miała na sobie dwie kreację. W trakcie głównej ceremonii panna młoda prezentowała się w pięknej minimalistycznej sukni, zaprojektowanej przez Clare Waight Keller, dyrektor kreatywną Givenchy. Natomiast podczas wieczornych celebracji, księżna wystąpiła w nowoczesnej sukience od Stelli McCartney.

Mało osób jednak zastanawia się nad tym, iż nad stworzeniem tych wyjątkowych kreacji ślubnych pracował cały zespół projektantów, szwaczek, konstruktorów itd. Jedną z osób zaproszonych do współpracy była Chloe Savage – brytyjska projektantka zajmująca się tworzeniem kostiumów teatralnych i filmowych.

W wywiadzie dla People Magazine projektantka wyznała, że w związku z pandemią koronawirusa jej sytuacja finansowa drastycznie się pogorszyła. W rozmowie powiedziała: „To było przerażające. Dosłownie straciłam całą swoją pracę. Moja 14-letnia córka rezygnuje z posiłków, aby zaoszczędzić na budżecie na żywność”. Kobieta boi się utraty całego majątku.

Chloe Savage z dnia na dzień straciła wszystkie zlecenia i została niemalże bez środków do życia. Próbując utrzymać się na powierzchni, projektantka zamknęła pracownię hafciarską, zwolniła praktykantów i przyjęła pożyczkę rządową. Niestety to nie wystarczyło, aby uchronić ją przed bankructwem.

„Może uda nam się dotrwać do Nowego Roku, ale wtedy będziemy musieli usiąść, pokłócić się z naszym właścicielem i wpaść w zaległości czynszowe, dopóki nie zdecyduje się nas wyrzucić” - kontynuowała projektantka w rozmowie z People Magazine. Obecna rzeczywistość Chloe jest bardzo oddalona od jej życia sprzed wybuchu pandemii. Jest ona jednym z tysięcy przykładów biznesów, które ucierpiały w 2020 roku...  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.