Najdroższe buty świata
Fot. Materiały prasowe/jada-dubai.com
ZE ŚWIATA MODY

Oto najdroższe buty świata stworzone w Dubaju!

Ich wykonanie zajęło dziewięć miesięcy!

Marcin Brzeziński 17 października 2018 14:30
Najdroższe buty świata
Fot. Materiały prasowe/jada-dubai.com

Przedstawiamy najdroższe buty świata! Kosztują bowiem astronomiczna sumę 17 milionów dolarów czyli ponad 62 milionów złotych. Noszą nazwę Passion Diamond, a stworzyła je w Dubaju marka Jada. Skąd ta cena? Szpilki pokryte są złotem i zdobią je dwa 15 karatowe diamenty oraz 235 mniejszych kamieni. Te najdroższe buty świat będą eksponowane w dubajskim Burj Al Arab, czyli jednym z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie, który zaprojektował Tom Wright.

Buty ozdobione diamentami, rubinami, perłami

Ale na złotych szpilkach oferta marki Jada Dubai bynajmniej się nie kończy. Obok Passion Diamond będzie można oglądać w Burj Al Arab inne modele. Trochę mniej kosztowne. A mamy tu na myśli na przykład sandałki Pearl (oczywiście obsypane perłami) za 25 tysięcy dolarów i ozdobione rubinami szpilki Ruby za 27 tysięcy dolarów. Przypomnijmy, że poprzedni rekord na rynku obuwniczym należał do butów sportowych amerykańskich marek Bicion i Mache Customs, które kosztowały cztery miliony dolarów. Ale, jak widać, w Dubaju uznano by tę ceną za dosyć przystępną…

Najdroższe buty świata
Fot. Materiały prasowe/jada-dubai.com

Najdroższe buty świata
Fot. Materiały prasowe/jada-dubai.com

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.