Najdroższe buty sportowe świata
Fot. Materiały prasowe
ŚWIAT LUKSUSU

Przedstawiamy najdroższe buty sportowe świata! Nigdy nie zgadniecie, ile trzeba za nie zapłacić

Marcin Brzeziński 3 sierpnia 2016 20:15
Najdroższe buty sportowe świata
Fot. Materiały prasowe

Najdroższe buty sportowe świata są efektem współpracy dwóch amerykańskich firm: Bicion i Mache Customs. Pierwsza z nich zajmuje się produkcją luksusowych ubrań i dodatków, druga zaś wyspecjalizowała się w personalizacji butów sportowych na potrzeby sławnych sportowców oraz gwiazd. Ale zacznijmy od początku. Nie tak dawno Dan Gamache z Mache Customs wszedł w posiadanie sportowych butów Bicion noszących nazwę Way of Wade. I w ciągu paru tygodni żmudnej pracy ozdobił je…  setkami brylantów i szafirów oprawionych w 18-karatowe białe złoto. Co ważne, użyte w tym celu kamienie nie były pozyskane z rejonów świata, w których toczą się wojny i konflikty zbrojne. Jakby tego było mało Gamache dodał  jeszcze do lśniącego od brylantów obuwia solidną złotą zawieszkę z nazwami obu firm. Spersonalizowane w ten kosztowny i ekstrawagancki sposób buty zmieniły oczywiście nazwę. Teraz noszą dumne miano The Fire Monkey czyli Ognista Małpa, gdyż taki właśnie rok pokazuje aktualnie chiński kalendarz.

 

Polecamy też: Poznajcie najdroższą… używaną torebkę świata! Kosztowała ponad milion złotych!
 

Buty sportowe zaprojektowane w słusznej sprawie

Po co to wszystko, zapytacie? Już tłumaczymy! Niezwykłe buty zostaną sprzedane na aukcji. Jak się szacuje powinny na niej osiągnąć cenę… czterech milionów dolarów! Suma ta (po odliczeniu kosztów produkcji, to jest około miliona dolarów) zasili konto organizacji Soles4Souls, która od 2006 roku podarowała 26 milionów par butów potrzebującym na całym świecie. Jak mówi stojący na czele fundacji Soles4Souls Buddy Teaster: „Ta darowizna pozwoli nam przez najbliższe lata poprawić los setek tysięcy ludzi. Jesteśmy szczęśliwi, że Bicion i Mache Customs wybrali właśnie nas”. A my mamy nadzieję, że podczas aukcji hojnych licytujących nie zabraknie!

 

 

 

 

Polecamy też: Następca Titanica?! Zapraszamy na pokład najbardziej luksusowego statku wycieczkowego świata!

TAGI #buty

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.