nowotwor-poronienia-burzliwy-rozwod-smutna-historia-nicole-kidman
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Nowotwór, poronienia, burzliwy rozwód... Smutna historia Nicole Kidman

Gwiazda Hollywood przeszła trudną drogę. Dzisiaj świętuje swoje 54. urodziny

Paulina Filipowicz 20 czerwca 2021 11:15
nowotwor-poronienia-burzliwy-rozwod-smutna-historia-nicole-kidman
Fot. Getty Images

Nicole Kidman, mimo licznych sukcesów zawodowych, przeżyła prawdziwy ból w swoim życiu. Nagrodzona Oscarem aktorka, kiedy była jeszcze nastolatką, patrzyła, jak jej matka walczy z okropną chorobą. W dorosłym życiu również musiała mierzyć się z przeszkodami. Burzliwe małżeństwo z  Tomem Cruise’em, który wciągnął ją do sekty scjentologów, zakończyło się rozwodem po 12 trudnych latach. Dzieci zaadoptowane przez parę aktorów, odwróciły się od Nicole, która przyznała w jednym z wywiadów, iż nie ma z nimi kontaktu od czasu rozstania z Cruise'em. Jak potoczyła się trudna historia życia jednej z największych sław Hollywood? Zacznijmy od początku...

Nicole Kidman: Młodość, choroba matki

Nicole Kidman miała zaledwie 17 lat, kiedy dowiedziała się, że u jej ukochanej mamy Janelle zdiagnozowano raka piersi. Niewiele osób wie, iż hollywoodzka gwiazda  w rzeczywistości jest też wyszkoloną masażystką. Aktorka nauczyła się sztuki masażu, ponieważ chciała pomóc matce. Kidman ujawnia, że ​​jej rodziny nie było stać na masaże dla Janelle po chemii i radioterapii, więc Nicole przeszła kurs masażysty, aby pomóc chorej matce w rehabilitacji. "Widziałam, jak przez to przechodzi. Myślę, że wywarło to na mnie wpływ. Byłam tylko nastolatką i to trudne doświadczenie odcisnęło na mnie piętno, którego nigdy nie zapomnę" - ujawniła aktorka w wywiadzie dla ITN News.

Nicole mówi, że jej matka Janelle nadal żyje w strachu, że pewnego dnia choroba wróci. "Gdy rak pojawi się w Twoim życiu, musisz zachować czujność. Musisz regularnie kontrolować sytuację, bo ostatecznie dotyka to całej Twojej rodziny" - tłumaczyła Kidman. Pomimo tego, co może się może wydarzyć, Nicole potwierdza, że zawsze będzie u boku matki. Teraz są ze sobą bardzo blisko, a Janelle regularnie towarzyszy swojej niezwykłej córce na czerwonym dywanie i publicznych wyjściach.

Nicole Kidman: Tom Cruise i wspólne życie w sekcie

Nicole Kidman w  1990 roku na planie filmu Szybki jak błyskawica poznała Toma Cruise'a, który okazał się miłością od pierwszego wejrzenia. Para jeszcze w tym samym roku stanęła na ślubnym kobiercu. Ich związek jednak od samego początku wzbudzał kontrowersje. Słynni aktorzy z jednej strony tworzyli wizerunek idealnej, kochającej się rodziny, a z drugiej na jaw, co rusz wychodziły przerażające informacje dotyczące ich małżeństwa.

Tom Cruise od początku lat 90. jest zagorzałym scjentologiem. Jedni twierdzą, że to religia, inni, że to ruch pomagający odmienić życie, a jeszcze inni, że to sekta, organizacja przestępcza. Nicole za namową męża również dołączyła do scjentologów, co jak się później okazało, sprowadziło na aktorkę wiele nieszczęść.

nowotwor-poronienia-burzliwy-rozwod-smutna-historia-nicole-kidman
Fot. Getty Images

Cruise i Kidman zdecydowali się na adopcję dwójki dzieci – Belli i Connora Antony’ego. Niestety ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. W 2001 roku rozwiedli się, a pełną opiekę nad dziećmi otrzymał Tom Cruise. Co ciekawe, oficjalnie aktorka sama nie walczyła o dzieci, gdyż wtedy zmagała się z głęboką depresją. Później w wywiadach wspominała, że żałuje tej decyzji: „Dzieci nie mówią już do mnie mamo. Nie mamy kontaktu”. Okazuje się, że domniemana depresja Nicole Kidman to zaledwie jedna z wielu przyczyn, dla których aktorka nie widuje dzieci.

Dzieci Cruise’a i Kidman od małego były jednak odizolowane od świata. Jak donosił wówczas The National Enquirer: „wokół dzieci Tom zbudował mur. Żadnych kontaktów z ludźmi z zewnątrz”. Podobno po rozwodzie Tom pozbawił ich kontaktów z matką tylko dlatego, że wymaga tego Kościół scjentologiczny. Jedna z zasad nakazuje członkom zerwać wszelkie relacji z tymi, którzy opuścili sektę. To jednak nie wszystko. Podobno Tom zaczął nastawiać dzieci przeciwko matce, mówiąc że ta tłamsi ich osobowość i „uniemożliwia im duchowy rozwój”. 

nowotwor-poronienia-burzliwy-rozwod-smutna-historia-nicole-kidman
Fot. Getty Images

Nicole Kidman: Poronienia

Nicole Kidman ujawniła w wywiadzie cierpienie, jakiego doświadczyła po utracie dwóch ciąż. W magazynie Tatler otwierzyła się przed światem i wyjawiła informacje o jej bolesnej drodze do zostania rodzicem prawie 30 lat temu. Kidman ujawniła, że jej pierwsza ciąża była ektopowa, co następuje, gdy zapłodnione jajeczko jest wszczepiane poza macicę. Aktorka starając się o dziecko poroniła dwukrotnie.

„Znam tę tęsknotę. Ta tęsknota. To ogromna, bolesna tęsknota. I strata! O utracie poronienia nie mówi się wystarczająco dużo”- powiedziała aktorka, zgodnie z fragmentem uzyskanym przez ET Canada. „Poronienie to ogromny żal dla kobiet, która miała zostać matką”. Warto zaznaczyć, że mimo życiowych zawirowań, Nicole Kidman odnalazła w końcu miłość. W 2006 roku wyszła za mąż za muzyka country Keitha Urbana, z którym tworzy szczęśliwe małżeństwo do dziś. Mają razem dwie córki, Sunday Rose i Faith Margaret, które urodziła matka zastępcza.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.