Virgil Abloh pokaz Louis Vuitton w holdzie projektantowi kolekcja 2021
Fot. Kristy Sparow/Getty Images
ze świata mody

Virgil Abloh: niesamowity pokaz kolekcji Louis Vuitton w hołdzie zmarłemu projektantowi!

Pokaz „Virgil Was Here” w Miami to wzruszające pożegnanie z designerem…

Redakcja VIVA! 1 grudnia 2021 13:30
Virgil Abloh pokaz Louis Vuitton w holdzie projektantowi kolekcja 2021
Fot. Kristy Sparow/Getty Images

Dom mody Louis Vuitton złożył hołd zmarłemu projektantowi Virgilowi Ablohowi, założycielowi Off-White i dyrektorowi artystycznemu męskiej kolekcji Louis Vuitton, organizując jego ostatni pokaz o wiele mówiącej nazwie „Virgil Was Here” („Virgil tu był”) w Miami. Na pokazie zaprezentowano kolekcję Abloha na sezon wiosna/lato 2022. Cały pokaz był hołdem za wkład zmarłego projektanta w rozwój marki. Na pokazie, który został zorganizowany zaledwie w kilka dni po śmierci Abloha (projektant zmarł 28 listopada 2021) pojawiło się mnóstwo gwiazd i przyjaciół designera, m.in.: Kanye West i Kim Kardashian z córką North West, Pharell Williams czy Bella Hadid.
 

ZOBACZ TAKŻE: Virgil Abloh nie żyje. Projektant marek Louis Vuitton i Off-White miał 41 lat
 

„Virgil Was Here” - Louis Vuitton uczciło pamięć Virgila Abloha pokazem kolekcji wiosna/lato 2022

Abloh pełnił funkcję dyrektora kreatywnego w agencji kreatywnej DONDA należącej do Kanye Westa i pomógł mu stworzyć okładki albumów „My Beautiful Dark Twisted Fantasy” i „Yeezus”. West zadedykował Ablohowi swój ostatni występ na niedzielnej mszy, podczas którego chór Sunday Service wykonał utwór „Easy On Me” Adele. To nie jedyny raper i przyjaciel Westa. Rapperzy Offset, Quavo i Kid Cudi wystąpili na wybiegu podczas prezentacji kolekcji w Miami.

Niezwykle wzruszające są też słowa dyrektora generalnego Louis Vuitton, Michaela Burke, który uhonorował Abloha, wspominając jego wpływ nie tylko na markę, ale na świat mody i szeroko pojętą kulturę. Komunikat pojawił się na oficjalnym profilu Louis Vuitton na Instagramie: „Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu Virgila Abloha. Virgil był nie tylko przyjacielem, wspaniałym współpracownikiem, twórczym geniuszem i wizjonerem, ale także jednym z najlepszych kulturowych komunikatorów naszych czasów. Wytyczył drogę dla przyszłych pokoleń. Z oddaniem wspierał swoją społeczność poprzez akcje charytatywne, był wiecznym optymistą, który wierzył, że wszystko jest możliwe. W tym samym duchu, my w Louis Vuitton, zgodnie z jego życzeniem, będziemy z dumą kontynuować świętowanie jego spuścizny, organizując ostatni pokaz w Miami. Jestem zaszczycony, że mogłem nazywać go moim przyjacielem. Moje najgłębsze myśli są z jego żoną, dziećmi, rodzicami, rodziną i całą społecznością, która była dotknięta jego wielkością”.

Pokaz był spektakularny. Na wybiegu pojawiły się błyszczące garnitury, falujące tiulowe spódnice, marynarki z falbanami czy super szerokie spodnie. Monogram Louis Vuitton pojawił się na parkach z kapturem, a sportowe akcesoria były mocnym akcentem. Cały show zakończył się fajerwerkami i ostatnimi słowami Abloha: „Życie jest tak krótkie, że nie możesz marnować dnia na próbowanie robienia tego, czego inni od Ciebie oczekują,  zamiast na robienie tego, co sam możesz”. Prezentację kolekcji znajdziecie na stronie Louis Vuitton.
 

ZOBACZ TAKŻE: Zobaczcie niezwykły dom zaprojektowany przez Virgila Abloha!


 

Virgil Abloh
Fot. Christian Vierig/Getty Images

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.