Katarzyna Sokołowska
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME
O tym się mówi!

Najpopularniejsza polska reżyserka pokazów mody, Kasia Sokołowska kończy 49 lat

Piękna, tajemnicza i niezwykle skromna

Aleksandra Frankowska 23 lutego 2022 13:47
Katarzyna Sokołowska
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Najpopularniejsza reżyserka pokazów mody w Polsce. Jurorka polskiej edycji programu Top Model i artystyczna dusza, która świat mody zna dosłownie od podszewki. Każdy kreowany przez nią pokaz to prawdziwa choreograficzna sztuką. Indywidualny, dopasowany do charakteru kolekcji i projektantów, z którymi Katarzyna Sokołowska nawiązuje szczególną więź. Dziś kończy 49 lat, a czas jakby się dla niej zatrzymał. Wygląda zjawiskowo i wciąż realizuje niezwykłe projekty, za każdym razem podnosząc poprzeczkę jeszcze wyżej. Póki co nie ma w Polsce konkurencji!

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Sokołowska co o niej wiemy? Kim jest jurorka programu Top Model 2020?

Kim jest Katarzyna Sokołowska?

Przyszła na świat w Lubartowie w 1976 roku. Jak sama twierdzi, świat mody towarzyszył jej od zawsze, jednak droga do sukcesu nigdy nie była prosta. Jeszcze jako dziecko śpiewała w zespole muzyki dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua. Tuż po ukończeniu liceum przeniosła się do Łodzi, gdzie rozpoczęła naukę w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania na kierunku Reżyseria i aktorstwo. Jej ponadczasowa uroda sprawiła, że czasie studiów przyjmowała drobne zlecenia jako modelka. Miała wtedy okazję podglądać świat mody od kulis, z zupełnie innej perspektywy. Pierwszy pokaz wyreżyserowała jeszcze na studiach, dla koleżanek z równoległego roku, które projektowały ubrania. Wiedziała wówczas, że odnalazła swoje powołanie.

Kasia Sokołowska
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Miałam bardzo ciepły, normalny dom. Rodzice nie byli zawodowo związani ze sztuką, ale doceniali jej wpływ na wrażliwość człowieka, a zwłaszcza dziecka. Mama pracowała jako szefowa wydziału księgowości w urzędzie miasta, a tata był po kryminalistyce. Hobbistycznie grał na saksofonie. Bardzo angażowali się w życie moje i moich przyjaciół, którzy zresztą do tej pory ich odwiedzają. - mówiła w wywiadzie dla VIVA!

Kasia na obcasach

Kto śledzi karierę Kasi Sokołowskiej wie, że na swoim Instagramie chętnie używa określenia „Kasia na obcasach” podczas oficjalnych wydarzeń, w tym również pokazów mody. Kasię na obcasach mogliśmy zatem podziwiać początkowo we współpracy z Mariuszem Przybylskim oraz duetem Paprocki&Brzozowski. Podobne poczucie estetyki, zmysł kreatywny i modowe zacięcie sprawiło, że pomiędzy projektantami i Kasią pojawiła się nie tylko więź biznesowa, ale często zrodziła się również przyjaźń. Do dziś Sokołowska wspiera twórców mody w ich pokazach, tworząc kolejne spektakle modowe na miarę Nowego Jorku, Londynu, Paryża czy Mediolanu.

Kasia Sokołowska
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kasia Sokołowska wygląda olśniewająco! Zobacz, jakie zabiegi stosuje gwiazda!

Sokołowska na co dzień współpracuje z branżą mody w całej Polsce. Wśród jej klientów są zarówno domy mody, projektanci, agencje modelek, jak i agencje reklamowe. Na jej opinii polegają między innymi Gosia Baczyńska, Maciej Zień czy duet projektantów z MMC Studio. Jej działalność, poza pokazami mody, rozszerza się również o reżyserię wydarzeń i wielkich gali. Rocznie organizuje około 70 eventów, a każdy z nich jest zawsze ogromnym sukcesem reżyserki.

Zza kulis do „Top Model”

Długo miejsce pracy Kasi Sokołowskiej było jedynie za kulisami, gdzie nadzorowała pokazy mody i udzielała wskazówek modelom i całemu zespołowi zaangażowanemu w pokaz. Niewiele osób wie, że zanim dołączyła do Dawida Wolińskiego, Marcina Tyszki i Joanny Krupy, Sokołowska reżyserowała pokazy dla pierwszej i drugiej edycji programu. Gdy zaproponowano jej rolę w Top Model, nie wahała się, aby zasiąść w jury. Był to strzał w dziesiątkę. Już wtedy znała branżę mody jak własną kieszeń. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że świetnie odnalazła się w nowej roli. Doceniono przede wszystkim jej konstruktywną krytykę, znajomość branży, profesjonalizm i rzeczowość.

Tajemniczo o życiu prywatnym

Trudno znaleźć w sieci informacji na temat życia prywatnego Kasi Sokołowskiej. Swoim fanom podaje na tacy tylko te, które sama uzna za słuszne, ciekawe czy istotne. Od 5 lat związana jest z biznesmanem Arturem Kozieją, jednak bardzo ceni swoją prywatność i nie dzieli się nadmiarem informacji na jej temat publicznie. To również cecha, którą wiele osób bardzo w niej ceni. Jest autentyczna, nie szuka poklasku i każda jej wypowiedź jest bardzo przemyślana.

Kasia Sokołowska
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Kocham rodzinę, kocham moich braci i kocham… mojego faceta Artura. Bardzo go kocham. Kocham też nową siebie, taką, która nauczyła się dawać sobie więcej oddechu, wyjeżdżać na urlopy, jeździć po świecie, jeść w różnych knajpkach. Uwielbiam jedzenie i takie wyprawy. Nauczyłam się po prostu celebrować życie! - wywiad VIVA!

Kasia Sokołowska
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Kasia Sokołowska twarzą Apartu i nie tylko

W 2015 roku Katarzyna Sokołowska została ambasadorką marki biżuteryjnej Apart.

Jako uosobienie współczesnej, dynamicznej, odnoszącej sukcesy i eleganckiej kobiety z pasją, dołączyła do grona ambasadorek marki Apart. Gwiazda od kilku lat występuje w kluczowych kampaniach marki, zaskakując tym, z jaką lekkością i wdziękiem potrafi przeistoczyć się z szykownej kobiety w spontaniczną dziewczynę o dużym poczuciu humoru – czytamy na stronie Apartu.

Na koncie swoich modowych sukcesów ma również współpracę reklamową z marką Kazar, z którą wspólnie stworzyła kolekcję butów, jak również kampanię dla L’oreal.

Spodobała mi się ta propozycja. Zastała mnie w idealnym momencie. Dojrzałam do zmian – mówiła.

Kasia Sokołowska
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Katarzyna Sokołowska to uosobienie cech, jakich w show-biznesie wciąż brakuje. Pewna siebie i jednocześnie skromna. Piękna, ale autentyczna. Utalentowana  i doświadczona. Z niecierpliwością czekamy na jej kolejne sukcesy, bo z pewnością jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczy. Redakcja VIVA! składa Kasi Sokołowskiej najserdeczniejsze życzenia urodzinowe! 

Kasia Sokołowska
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…