MET Gala 2023 mn
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Znamy motyw przewodni MET Gali 2023!

Kiedy odbędzie się legendarne wydarzenie?

Aleksandra Trendak 3 października 2022 13:30
MET Gala 2023 mn
Fot. Getty Images

Nowojorskie Metropolitan Museum of Art, w którym co roku amerykański “Vogue” organizuje słynną MET Galę ogłosiło jaki będzie motyw przewodni przyszłej edycji! Warto przypomnieć, że tegorocznym tematem przewodni była antologia amerykańskiej mody, która skupiała się głównie na okresie XIX wieku i stylu określanym jako “pozłacany blask i biały krawat”. Jaki jest motyw MET Gali 2023? Dlaczego? Kto wspiera najnowszą edycję gali?  

PRZECZYTAJ O: Oto 7 wydarzeń z Met Gali, które przeszły do historii!

Motyw przewodni MET Gali 2023 

Najnowsza edycja prestiżowego wydarzenia jakim jest MET Gala odbędzie się 1 maja 2023, a jej motywem przewodnim będzie twórczość i dokonania Karla Lagerfelda! Wydarzenie to, określane jako Oscary mody jest co roku związane ze zbiórką pieniędzy na rzecz Instytutu Kostiumów, które należy do Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Poprzedza ona otwarcie nowej tematycznej wystawy w muzeum, a goście mogą wtedy jako pierwsi obejrzeć ekspozycję. Jednak to nie ona jest najważniejsza tego wieczoru, a kreacje w jakich gwiazdy przychodzą. Projektanci i celebryci prześcigają się w tym, kto wymyśli najlepszą i najbardziej spektakularną kreację, która później trafi na okładki największych modowych magazynów na całym świecie.  

Dlaczego taki motyw przewodni? 

Nie da się ukryć, że postać Karla Lagerfelda jest szeroko znana w świecie mody, a jego dokonania zapisały się złotymi głoskami na kartach historii. Legendarny projektant zmarł w 2019 roku, a w przeciągu całej swojej kariery tworzył dla takich marek jak Balmain, Jeanne Patou, Chloe, Chanel oraz Fendi. Dzięki jego działalności dom mody założony przez Coco Chanel stał się jednym z najbardziej dochodowych i pożądanych producentów dóbr luksusowych. Aby uczcić jego fenomenalne projekty, Muzeum postanowiło, że to właśnie jego twórczość i osoba będzie motywem przewodnim MET Gali w maju 2023. Dodatkowo wydarzenie będzie wspierane przez marki, takie jak Chanel, Fendi, markę Karl Lagerfeld oraz Conde Nast. 

MET Gala 2023 Karl Lagerfeld
Fot. Getty Images

Najnowsza MET Gala będzie zdecydowanie niezwykłym świętem mody, w trakcie której będziemy mogli zobaczyć gwiazdy w niepowtarzalnych projektach. Być może ta edycja wyróżni się ogromną obecnością kreacji vintage, pochodzących z archiwów marek, które miały przyjemność współpracować z Karlem. Jak myślicie, czym w tym roku zaskoczy nas MET Gala?  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?