Księżna Kate, księżna Meghan
Fot. Getty Images
O tym się mówi!

Meghan czy Kate? Czyj styl księżna Diana lubiłaby bardziej?

Ekspertka od mody i dworskiej etykiety zabrała głos

Aleksandra Frankowska 27 kwietnia 2022 14:27
Księżna Kate, księżna Meghan
Fot. Getty Images

Chociaż należą już do jednej rodziny, każda z nich jest inna. Różnią się również ich modowe style, chociaż zarówno Meghan, jak i Kate zawsze wyglądają doskonale. Jedna z nich musiała nauczyć się, jak dobrze wyglądać publicznie, druga dzięki karierze w show-biznesie miała już spore umiejętności. Co powiedziałaby o ich stylu księżna Diana? Ekspertka ds. wizerunku nie ma wątpliwości!

ZOBACZ TEŻ: Księżna Diana zachwycała w dniu swojego ślubu w jeszcze jednej kreacji!

Księżna Diana była ikoną stylu

Królowa ludzkich serc nie od początku uchodziła za ikonę stylu, jednak z czasem odnalazła się w modowym świecie. Diana z biegiem czasu zaczęła nawet sama wyznaczać trendy, które naśladowały kobiety z całego świata. Jej filigranowa sylwetka doskonale wyglądała zarówno w balowych sukniach, mini sukienkach, garsonkach oraz swetrach ze wzorami i kolarkach. Co powiedziałaby o stylu swoich synowych? Czy któraś z nich pod tym względem byłaby jej bliższa?

Jaki styl ma księżna Kate i księżna Meghan?

Księżna Kate znacznie częściej widywana jest podczas oficjalnych wydarzeń, na które wybiera formalne sukienki oraz garsonki. Coraz częściej pozwala sobie również na komplety ze spodniami, najlepiej z szerokimi nogawkami. Zmieniła jednak nieco zasady sztywnej etykiety dworskiej i często można zobaczyć ją również w wydaniu sportowej elegancji. Chętnie łączy jeansy z marynarką oraz ulubionymi sneakersami. Nigdy jednak nie pozwala sobie na miniówki.

CZYTAJ TEŻ: Rodzina królewska na zdjęciach z archiwum. Takich ich jeszcze nie widzieliście!

Księżna Kate
Fot. Samir Hussein/WireImage

W przypadku księżnej Meghan, styl jest znacznie bardziej casualowy. W przeciwieństwie do szwagierki, Meghan uwielbia sukienki mini, duże dekolty oraz… baleriny. Ma ona znacznie więcej swobody jeśli chodzi o stylizacje, zwłaszcza po zrzeczeniu się pełnienia obowiązków królewskich.

Meghan Markle
Fot. Getty Images

Co o stylu synowych powiedziałaby Diana?

Według ekspertki ds. wizerunku, Deany Borrowman, styl księżnej Kate byłby bardzo bliski Dianie. Wszystko z uwagi na to, że przeszła sporą modową rewolucję. Wszystkiego musiała uczyć się od początku, natomiast Meghan z uwagi na ciągły kontakt z mediami, była już dobrze przygotowana do życia na piedestale. Obie księżne jednak chętnie oddają swoimi stylizacjami hołd zmarłej teściowej, wiedząc, że wiele znaczy to również dla ich mężów.

Jesteśmy przekonani, że Diana doceniłaby zarówno modowe starania Kate, jak i Meghan. Każda z nich zawsze wygląda doskonale, niezależnie od okazji. 

meghan harry oscary 2022
Fot. Theo Wargo/Getty Images for Intrepid Sea, Air, & Space Museum/ Getty Images

Księżna Kate
Fot. Jane Barlow - Pool/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.